Partnerzy serwisu:
Pasażer

Przystanek Siedlce Łaskie będzie otwarty w grudniu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
04-07-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Przystanek Siedlce Łaskie będzie otwarty w grudniu
fot. Łukasz Bryłowski/PKP PLK
Za niespełna pół roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi pierwsze w swojej historii pociągi z Łodzi do Częstochowy. Pojadą one po zmodernizowanej linii nr 131, tzw. Magistrali Węglowej. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom zatrzymają się m.in. na przystanku Siedlce Łaskie.

W 2023 r. zakończyły się zasadnicze prace modernizacyjne na linii kolejowej nr 131, tzw. Magistrali Węglowej Śląsk – Porty, pomiędzy Ruścem Łódzkim a Zduńską Wolą. Trasa ma być wykorzystywana w całorocznym ruchu pasażerskim od grudnia tego roku, gdy ŁKA uruchomi dwie pary kursów relacji Łódź – Częstochowa realizowanych przez Zduńską Wolę i Chorzew-Siemkowice. Przewoźnik ogłosił niedawno listę planowanych postojów pośrednich, na której zabrakło przystanku Siedlce Łaskie.

Przystanku nie ma w systemie konstrukcji rozkładów

Było to o tyle zaskakujące, że tamtejsza infrastruktura pasażerska została niedawno wyremontowana, a roboty były częścią wspomnianej dużej modernizacji „Węglówki”. Spółka tłumaczy, że na razie nie ma technicznej możliwości zaplanowania zatrzymań w Siedlcach. Wyznaczymy postój w pociągach relacji Łódź Fabryczna – Częstochowa – Łódź Fabryczna przez Chorzew-Siemkowice na przystanku Siedlce Łaskie z chwilą wprowadzenia ww. przystanku do Systemu Konstrukcji Rozkładu Jazdy [PKP Polskich Linii Kolejowych] – zapewniła nas Iwona Borowińska, p.o. dyrektor Biura Marketingu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Zarządca infrastruktury twierdzi natomiast, że przystanek ten jest przygotowany do obsługi podróżnych. Przyznaje jednocześnie, że na razie przewoźnicy nie mogą planować tam postojów. – Obecnie jesteśmy na końcowym etapie wprowadzania informacji o przystanku Siedlce Łaskie do systemu informatycznego zawierającego kompleksowe dane o elementach infrastruktury kolejowej – usłyszeliśmy od Rafała Wilgusiaka z Zespołu Prasowego PKP PLK.

Dwa nowe perony dla dwóch par pociągów

– Przewoźnicy będą mieli zapewnioną możliwość zaplanowania postojów w rozkładzie jazdy 2024/2025 – zapowiedział nasz rozmówca. Wchodzi on w życie w połowie grudnia i będzie obowiązywać przez kolejnych dwanaście miesięcy. Polskie Linie Kolejowe wskazują też, że po wznowieniu przewozów pasażerowie skorzystają z wygodniejszych, bo wyższych peronów.

– Wybudowaliśmy w Siedlcach dwa perony jednokrawędziowe wyposażone w wiaty, ławki, energooszczędne oświetlenie, oznakowanie i gabloty informacyjne. Obiekty mają antypoślizgową nawierzchnię oraz linie naprowadzające osoby niewidome i niedowidzące – opisuje przedstawiciel PLK. Powstały też pochylnie dla osób poruszających się na wózkach czy podróżujących z wózkami dziecięcymi. Przystanek znajduje się we wsi o nazwie Siedlce leżącej na terenie gminy Sędziejowice w powiecie łaskim.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5