Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódzkie z wakacyjnymi pociągami turystycznymi, w tym do Poddębic

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódzkie z wakacyjnymi pociągami turystycznymi, w tym do Poddębic
fot. UMWŁ
Region łódzki zamierza zorganizować cykl wakacyjnych wycieczek kolejowych do kilku atrakcyjnych turystycznie miejscowości województwa. Wśród nich znalazły się Poddębice, do których na co dzień nie dociera kolej pasażerska. Możliwość dojazdu będzie jednak tylko jednorazowa.

Wakacyjne pociągi turystyczne zaczęły kursować po województwie łódzkim jeszcze przed powołaniem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Samorząd regionu od 2012 r. organizował cykl przejazdów nadzwyczajnych pod nazwą Pociągiem w Łódzkie, który miał przybliżać mieszkańcom walory turystyczne własnego regionu. Udział w wycieczkach zawsze był bezpłatny i choć formuła i nazwa przedsięwzięcia ulegały zmianom, nadzwyczajne przejazdy funkcjonowały od tamtego czasu rokrocznie z przerwą jedynie w okresie pandemii koronawirusa.

Tym razem kluczem ma być przyroda

Tematem przewodnim letnich wycieczek bywały już atrakcje związane z architekturą czy filmem. W tym roku motywem przewodnim będą zaś atrakcje przyrodnicze. – W ramach projektu „Weekend w Ogrodzie” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zaplanowanych zostało sześć przejazdów pociągami nadzwyczajnymi – poinformował nas Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. W zeszłych latach proponowanych wycieczek było nawet dwukrotnie więcej, ale aktualnie pociągi regularne docierają m.in. do Spały, która przed wznowieniem ruchu rozkładowego była częstym celem przejazdów nadzwyczajnych.

Również w tym roku pasażerowie mają mieć możliwość dojazdu do miejscowości, do którehj nie docierają pociągi regularne. 16 lipca uruchomiona ma być bowiem para kursów Zduńska Wola – Poddębice – Zduńska Wola obsługujących nieczynny w ruchu pasażerskim odcinek tzw. Magistrali Węglowej Śląsk – Porty (linia nr 131). Uczestnicy wycieczki mają zwiedzić poddębicki Ogród Zmysłów.

Sporo atrakcji dla mieszkańców mniejszych miast

Pozostałe pociągi pojadą natomiast po czynnych liniach: 9 lipca pociąg specjalny wyruszy z Łowicza do Rogowa, gdzie celem będzie arboretum. 23 lipca z Łodzi będzie można zaś wyruszyć do Głowna, skąd autobusy mają dowieźć uczestników wycieczki do pobliskich Walewic, gdzie znajduje się pałac z ogrodem.

6 sierpnia z Piotrkowa Trybunalskiego wyjedzie bezpośredni kurs do Łowicza, gdzie podstawione będą autobusy do Arkadii. Dwa tygodnie później mieszkańcy Opoczna będą mogli pojechać dodatkowym kursem do Łodzi Kaliskiej, a urząd marszałkowski zachęca do zwiedzenia orientarium w położonym niedaleko dworca zoo. Ostatnia wycieczka odbędzie się 27 sierpnia na trasie Sieradz – Skierniewice – Sieradz, a jej celem ma być m.in. park nad Skierniewką. – Szczegóły dotyczące poszczególnych wyjazdów będą opublikowane wkrótce na naszej stronie internetowej – zapowiada UMWŁ. W każdym przypadku wyjazd ma odbywać się ok. 8 rano, a powrót – ok. 16:00.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5