Partnerzy serwisu:
Pasażer

10 lat Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
17-06-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. ŁKA

Podziel się ze znajomymi:

– Nieprzerwanie od 10 lat jesteśmy obecni na rynku kolejowych przewozów pasażerskich w województwie łódzkim, zapewniając bezpieczny i komfortowy transport mieszkańcom. Jesteśmy nowoczesnym przewoźnikiem, dostosowanym do potrzeb i oczekiwań współczesnego pasażera, który dzięki zaangażowaniu pracowników oferuje wysoką jakość usług – mówi łódzki przewoźnik w komunikacie prasowym.

Spółka została powołana do życia przez Samorząd Województwa Łódzkiego w 2010 r., a działalność przewozową rozpoczęto 4 lata później, 15 czerwca 2014 r. Tym, co od początku wyróżniało ŁKA na rynku kolejowych przewozów pasażerskich jest nowoczesny i niezawodny tabor, wykwalifikowana kadra, atrakcyjna oferta, wielokanałowy system sprzedaży, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz dbałość o środowisko. 

W 2024 r. mija 10 lat działalności przewozowej ŁKA. Zaczęli z kilkuprocentowym udziałem w rynku, dzisiaj są liderem kolejowych przewozów pasażerskich w regionie, przewożąc ponad połowę wszystkich podróżnych odprawionych w Łódzkiem. Przez dekadę z usług ŁKA skorzystało 54 mln pasażerów.

Jak tłumaczy przewoźnik, ta dynamika wzrostu jest efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, zakładającej stałe podnoszenie atrakcyjności i efektywności przewozów poprzez rozwój siatki połączeń, inwestycje taborowe, integrację taryfową i rozkładową z innymi uczestnikami transportu oraz utrzymanie wysokich standardów podróży. Pociągi te pokonały ponad 36 milionów pociągokilometrów, łącząc bliższe i bardziej odległe miejsca ze stolicą województwa łódzkiego. 

Przed ŁKA nowe, ambitne cele i kolejne lata nowych wyzwań. Przewoźnik dziękuje za dekadę wspólnych podróży i zaprasza na pokład swoich pociągów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5