NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Łódzkie: Sporo remontów w 2016. Będą utrudnienia

| Kasper Fiszer, Rynek Kolejowy 05.03.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-03-05 10:53:30 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
Nareszcie zrobią lepszy przelot na stacji - Kutno 30 km/h w obecnym stanie to porażka. Mam nadzieję, że ustalą przejazd linią kolejową nr 3 na wprost i zamontują rozjazdy w kierunku linii nr 18 na 100 km/h na kierunek zwrotny i wywalą te angliki, dzięki czemu uda się podnieść prędkość od Azorów do Kutna Wschód do 120 km/h minimum. No i w kierunku Łodzi na 80 km/h. Mam też nadzieję, że zrobią te przeklęte tory z Azorów do Kw - 50 km/h - ograniczenia na zły stan toru, wychlapy, itd.
2015-03-05 14:53:48 Autor: ejo heyo
---.144.rev.vline.pl
Kto pisze takie bzdury? Stacja Skierniewice w 2016 ??? Przecież roboty rozbiórkowe torów bocznych tej północnej części już były, teraz kolejny etap robót na zgłoszenie a do pozwolenia tuż tuż!

Nie będę już pisał o innych głupotach, które w tym arcie zostały powypisywane. Zaprawdę, poziom merytoryczny oraz dziennikarski są tak mizerne, że aż głowa boli jak się to czyta. Tu apel to władz RK - Kogo Wy zatrudniacie, co wypisujecie ????

Gdzie się podziała rzetelność dziennikarska??? Czy Wy naprawdę nie czytacie komentarzy, gdzie zwykli ludzie ale z odrobiną oleju w głowach wytykają Wam błędy bardzo często rażące???

Boże, czytasz i nie grzmisz ...
2015-03-05 15:00:14 Autor: znawca
---.dynamic.mm.pl
a kiedy modernizacja jednotorówki z Kutna do Łodzi?
2015-03-05 15:02:43 Autor: d333
---.158.217.239.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Najciekawszy jest ten wiadukt nad Łagiewnicką po co oni chcą wymieniać konstrukcję nośną jak pęknięty jest wschodni przyczółek na całej szerokości tak gdzieś na wysokości 2m miejscami szczelina miała 5 cm ale podczas 2 ostatnich "remontów" została zatynkowana, tylko czekać aż się przewróci, trzeba go częściowo rozebrać i odlać z betonu ponownie (to taka stara technologia żwirek trochę cementu dwa druty szalunek z desek) .
2015-03-05 15:05:26 Autor: d333
---.158.217.239.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Jeszcze jedno - czy w dalszym ciągu PKP PLK tkwią w swej absurdalnej głupocie że LCS Skierniewice będzie obsługiwał węzeł Koluszki czy będzie drugi przetarg na LCS Koluszki????
2015-03-05 15:17:17 Autor: kolej moja miłość
---.toya.net.pl
Kutno do całkowitej przebudowy, zarówno układ torów jak i system sterowania ruchem. Zgierz to samo, łącznie z wiaduktami. Żabieniec, Kaliska, Chojny, Olechów - do remontu! Tak samo Drzewica, Radzice, Tomaszów Maz., Lublinek , Pabianice, Łask, Zduńska Wola, Sieradz. Obecnie w remoncie Piotrków Tryb. i w przebudowie Fabryczna. ROBOTY NA LATA!
2015-03-05 16:41:02 Autor: Łódź-Kutno-DWUTORÓWKA
---.toya.net.pl
A kiedy modernizacja szlaku kolejowego Kutno-Zgierz??
2015-03-05 18:11:40 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
W odpowiedzi na post kolej moja miłość:
"Kutno do całkowitej przebudowy, zarówno układ torów jak i system sterowania ruchem. Zgierz to samo, łącznie z wiaduktami. Żabieniec, Kaliska, Chojny, Olechów - do remontu! Tak samo Drzewica, Radzice, Tomaszów Maz., Lublinek , Pabianice, Łask, Zduńska Wola, Sieradz. Obecnie w remoncie Piotrków Tryb. i w przebudowie Fabryczna. ROBOTY NA LATA!"
Z tego co UMWŁ podał jakiś czas temu to linie nr 22 i 25, a zwłaszcza od Tomaszowa do Drzewicy i do Opoczna mają być zrewitalizowane z łódzkiego RPO i w pełni zelektryfikowane. Ciekawe jakie będą prędkości.
2015-03-05 20:59:00 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
W odpowiedzi na post mathewicforum:
"Z tego co UMWŁ podał jakiś czas temu to linie nr 22 i 25, a zwłaszcza od Tomaszowa do Drzewicy i do Opoczna mają być zrewitalizowane z łódzkiego RPO i w pełni zelektryfikowane. Ciekawe jakie będą prędkości."
Nie będzie Opoczna (przynajmniej na dzisiaj), nie dogadali się. UMWŁ chciało to finansować z funduszu spójności, kiedy PLK z fundusz RPO. Powstał pat, a rozmowy o Opocznie na razie przerwano. O Drzewicy nawet nie rozmawiano. Za to będzie...

- II etap ŁKA. (kolejne przystanku w Łodzi i aglomeracji)
- dokończenie budowy wiaduktu wschodniego Łodzi Kaliskiej.
- rewitalizacja odcinka Zgierz - Ozorków.
2015-03-05 21:43:58 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
3mam jednak kciuki, aby do Opoczna była rewitalka i do tego drut właśnie z RPO, niech samorządowcy w UMWŁ nie kombinują teraz z PLK nieczystą grę! Powiedziało się "A" trzeba powiedzieć i "B". Tym bardziej, że i sąsiad przebąkuje i będzie robił to mocniej o drucie z jego strony. A skąd wiem, to wiem i tyle na razie :D.
2015-03-06 01:36:22 Autor: felixx
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Może w końcu coś się ruszy.
2015-03-06 01:44:15 Autor: eryk99
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pozyjemy, zobaczymy...
2015-03-07 13:04:29 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
No i po co ten drut do Opoczna, skoro oni już mają pociągi na CMK...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.