Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Łódzkie: Ruszył remont przystanku Petrykozy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
18-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
18-06-2024
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Łódzkie: Ruszył remont przystanku Petrykozy
fot. Justyna Trzaska/PKP PLKLinia kolejowa nr 25
Zarządca infrastruktury zainaugurował właśnie prace na przystanku kolejowym Petrykozy. Leży on przy trasie łączącej województwa łódzkie i świętokrzyskie. Roboty nie wpłyną na rozkład jazdy pociągów, choć podróżni i tak będą musieli przygotować się na kolejny okres funkcjonowania autobusowej komunikacji zastępczej.

Ruch pasażerski na linii kolejowej nr 25 pomiędzy Opocznem (łódzkie) a Skarżyskiem-Kamienną (świętokrzyskie) został wznowiony po dwunastoletniej przerwie w grudniu 2021 r. Inaugurację przewozów poprzedziły prace infrastrukturalne, głównie w zakresie peronów przystankowych. Objęły one m.in. przystanek Petrykozy, gdzie wyrównano nawierzchnię, a także ustawiono wiaty i gabloty informacyjne. Trzy lata później obiekt doczekał się ponownego remontu.

Ławki i wiaty wrócą na podwyższony peron

– Uwzględniając postulaty mieszkańców, podjęliśmy decyzję o podwyższeniu peronu na tym przystanku – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Wygodniejsze ma stać się wsiadanie do pociągów i wysiadanie z nich, co w opinii spółki przełoży się na poprawę komfortu podróży. Linia nr 25 na odcinku przebiegającym przez miejscowość ma charakter jednotorowy, na przystanku znajduje się więc tylko jeden peron z jedną krawędzią.

Istniejący do teraz peron zostanie rozebrany. – W jego miejsce powstanie nowa konstrukcja, do budowy której użyjemy ścianek peronowych typu L – zapowiada nasz rozmówca. Później wykorzystane mają zostać elementy pochodzące z rozbiórki: nawierzchnia będzie układana ze zdemontowanych płytek chodnikowych, a na niej ustawione zostaną te same ławki, gabloty informacyjne czy wiaty, które stoją w Petrykozach obecnie. Ponownie zamontowane zostaną również stojaki rowerowe.

Autobusy zastępcze na przełomie lipca i sierpnia

Roboty rozpoczynają się we wtorek 18 czerwca i potrwają do 30 lipca tego roku. – Wartość zadania realizowanego ze środków własnych naszej spółki to blisko 200 tys. zł – informuje przedstawiciel PKP PLK. Inwestycja nie będzie miała bezpośredniego wpływu na kursowanie pociągów Polregio i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Tym niemniej podróżni i tak muszą przygotować się na powrót autobusowej komunikacji zastępczej na linię nr 25. Od 15 lipca do 3 sierpnia realizowane mają być prace infrastrukturalne obejmujące m.in. most w Skarżysku-Kamiennej, co będzie wiązać się z całkowitą przerwą w ruchu. Równolegle modernizowane będą trzy przejazdy kolejowo-drogowe.

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5