Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Łódzkie: Przetarg na budowę 2 przystanków

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
14-04-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Łódzkie: Przetarg na budowę 2 przystanków
fot. PKP PLK
Do końca przyszłego roku w miejscowościach Stare Grudze i Izabelów powstaną nowe przystanki kolejowe. PKP PLK ogłosiły przetargi na ich zaprojektowanie i budowę. W kolejnych latach siatka przystanków ma zostać zagęszczona m. in. w Zgierzu i Łodzi.

PKP PLK podkreśla, że nowe przystanki będą wyposażone zgodnie z aktualnymi standardami: otrzymają wysokie perony, wiaty i ławki, oświetlenie LED i gabloty z rozkładami jazdy. Przy każdym z nich ma znaleźć się parking dla samochodów i stojaki dla rowerów. Prace budowlane mają rozpocząć się w połowie 2023 r.

Jeden nowy, jeden przeniesiony

Przystanek Izabelów (linia 14) będzie zupełnie nowym obiektem. Zostanie zlokalizowany nieopodal Zduńskiej Woli, w pobliżu wiaduktu kolejowego linii Łódź – Sieradz. Na nasypie powstaną tu dwa perony jednokrawędziowe. W projekcie przewidziano wybudowanie prowadzących na nie schodów i wind.

Przystanek Stare Grudze koło Łowicza (linia 15) zastąpi natomiast obecny przystanek Grudze. Nowy peron jednokrawędziowy znajdzie się bliżej przejazdu kolejowo-drogowego na drodze z miejscowości Zawady do skrzyżowania z drogą Łowicz – Łódź. Ma to ułatwić dostęp do kolei większej liczbie mieszkańców okolicy.

Kolejne lokalizacje: Zgierz, Jedlicze i... Łódź

Inwestycje są częścią rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Zarządca infrastruktury przypomina, że obejmuje on 355 lokalizacji w całej Polsce, w tym 173 na liście podstawowej. 177 przystanków ma być wybudowanych od podstaw, a 178 wytypowano do modernizacji.

W regionie łódzkim ma powstać łącznie 6 nowych przystanków/ Oprócz opisanych wyżej lokalizacji perony zostaną wybudowane w Zgierzu Rudunkach (linia 15), Jedliczach koło Zgierza (linia 16; nie mylić z dawną stacją Jedlicze Łódzkie – obecnie Zgierz Kontrewers), na łódzkim Zarzewie (linia 540) i przy ul. Popiełuszki w Łodzi (linia 14). Ten ostatni przystanek będzie już drugim na osiedlu Retkinia, przy którym jeszcze na początku 2021 r. pociągi nie zatrzymywały się w ogóle. Umowy na budowę przystanków Zgierz Rudunki oraz Jedlicze koło Zgierza mają zostać podpisane w pierwszej połowie roku. Dwa pozostałe mają powstać w latach 2023-2024.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5