Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódzkie bez podwyżek cen biletów. Na jak długo?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-08-2022
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódzkie bez podwyżek cen biletów. Na jak długo?
fot. Kasper Fiszer
W obliczu wysokiej inflacji pewnym zaskoczeniem może być brak podwyżek cen biletów kolejowych w województwie łódzkim. Samorząd zdecydował się nie podnosić cen już dwukrotnie wtedy, gdy opłaty wzrastały w innych regionach. Wiemy już, że pewne korekty przyniesie koniec tego roku, ale ich charakter i skala póki co pozostają nieznane.

1 sierpnia w większości województw wzrosły ceny za przejazd pociągami regionalnymi. Inaczej było w Łódzkiem, gdzie ustalona przez samorząd taryfa obowiązująca przy podróżach wewnątrz granic administracyjnych regionu nie uległa zmianie. Dodajmy, że już wcześniej opłaty stosowane w tej części kraju były niższe niż wynikałoby to z podstawowego cennika największego przewoźnika regionalnego w skali kraju, Polregio.

Taniej niż w innych częściach kraju

W grudniu 2021 r., gdy owa spółka wprowadziła nowe, wyższe ceny na przejazd, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił ustanowienie specjalnej taryfy łódzkiej. Tym samym zachował ceny obowiązujące przez większość ubiegłego roku, bo opłaty naliczane zgodnie z nową ofertą specjalną były identyczne jak te ze starego ogólopolskiego taryfikatora. Nowe przepisy taryfowe obowiązują zarówno w kursach ŁKA, jak i Polregio na terenie województwa łódzkiego.

Mieszkańcy Łódzkiego odczuli natomiast oczywiście podwyżkę przy przejazdach międzywojewódzkich, nawet jeśli odbywają się one pociągiem finansowanym przez UMWŁ. Swoją taryfę specjalną zmodyfikowało tez w sierpniu województwo kujawsko-pomorskie. Z tego cennika korzystają natomiast podróżujący na granicznym odcinku Kutno – Włocławek.

Pod koniec roku planowane są zmiany w ofercie

Jak długo uda się utrzymać stare ceny w warunkach dużej inflacji i szczególnie dużych wzrostów cen energii elektrycznej czy paliw płynnych? Na razie nie ma konkretnych zapowiedzi podwyżek, choć wiadomo już, że trwają prace nad ewentualnymi zmianami w cenniku. – Wraz z organizatorem pracujemy nad modyfikacją ofert taryfowych, którą planujemy wdrożyć w grudniu tego roku – powiedziała nam na początku miesiąca Iwona Borowińska, koordynator ds. promocji w Wydziale Komunikacji Społecznej i Marketingu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Ani spółka, ani Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego nie przedstawiły nam jednak szczegółów ewentualnych możliwych zmian. Tym niemniej jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy mieszkańcy regionu łódzkiego będa płacić za przejazdy nieco mniej niż pasażerowie kolei z innych części kraju.
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5