Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Łódź: Trwa budowa mijanki na Marysinie. Wyłączony ruch kolejowy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
25-10-2019
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Łódź: Trwa budowa mijanki na Marysinie. Wyłączony ruch kolejowy
fot. Kasper FiszerModernizacja przystanku Łódź-Marysin
Realizowany obecnie etap prac przy budowie mijanki Łódź-Marysin na trasie Łódź-Widzew – Zgierz wymusił całkowite wyłączenie z ruchu tego odcinka – tłumaczą PKP Polskie Linie Kolejowe. Nie uruchomiono autobusowej komunikacji zastępczej, więc pasażerowie muszą korzystać z autobusów miejskich. Po zakończeniu robót wreszcie możliwe ma być zwiększenie częstotliwości połączeń.

Wczoraj informowaliśmy na naszych łamach o sporych ograniczeniach w ruchu pociągów pomiędzy Łodzią Kaliską a Zgierzem. Równocześnie ze zmniejszeniem przepustowości linii nr 15 PKP PLK całkowicie wyłączyły z ruchu początkowy fragment linii nr 16, która stanowi alternatywne, równoległe połączenie miejscowości. Rozpoczyna się ona na stacji Łódź-Widzew i biegnie przez przystanki Stoki, Marysin oraz Arturówek.

Inwestycja powinna znacznie poprawić rozkład jazdy pociągów

– 20 października rozpoczęła się modernizacja przystanku kolejowego Łódź-Marysin – tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych. W rzeczywistości prace toczyły się tam już od kilku miesięcy, ale dotychczas nie wymagały wyłączenia ruchu kolejowego. – Inwestycja za 49,3 mln zł o nazwie „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego – z mijanką w rejonie przystanku Łódź-Marysin” jest realizowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – dodaje nasz rozmówca.

Mijanka ma pozwolić na istotne zwiększenie przepustowości trasy, która nabiera sporego znaczenia w ruchu aglomeracyjnym i regionalnym, ale korzystają z niej także pociągi dalekobieżne PKP Intercity. Dotychczas dużym problemem na etapie konstrukcji rozkładu jazdy był brak możliwości krzyżowania pociągów na całym odcinku z Łodzi do Zgierza. Utrudniało to stworzenie rozkładu jazdy zakładającego częstotliwość odpowiadającą standardom komunikacji miejskiej i podmiejskiej, zwłaszcza w godzinach szczytu przewozowego.

Na razie wszystkie kursy zostały jednak odwołane

Jak podkreśla Mirosław Siemieniec, w ramach tego samego projektu powstaną także nowe przystanki na Radogoszczu-Wschodzie i przy ul. Warszawskiej. Przy drugim z nich stworzony zostanie węzeł kolejowo-tramwajowy, bo tory kolejowe przebiegają tam nad linią tramwaju na pętlę Marysin-Warszawska. Obecnie tramwaje nie docierają jednak do tego krańca z uwagi na zły stan infrastruktury torowej i sieciowej.

Istotnym problemem dla podróżnych jest rezygnacja z uruchamiania komunikacji zastępczej. W związku z przebiegiem trasy na obszarze miejskim autobusy kolejowe w pewnym zakresie dublowałyby bowiem linie komunikacji miejskiej. Bilety ŁKA honorowane są w pociągach PKP Intercity jadących przez stację Łódź Kaliska.

Aktualizacja z godz. 15:30

Jak poinformowała nas Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, spółka zawarła z Zarządem Dróg i Transportu umowę, na mocy której w pojazdach komunikacji miejskiej obsługujących przystanki leżące na trasie Łódź-Widzew – Zgierz honorowane są bilety kolejowe ŁKA. Dodała także, że utrudnienia potrwają do 21 grudnia. Są one związane także z budową przejścia podziemnego na Stokach.

Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5