Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódź: Do Poznania niezmodernizowanym EN57

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-04-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódź: Do Poznania niezmodernizowanym EN57
Pociąg z Łodzi do Poznania
Na trasach regionu łódzkiego i Wielkopolski wciąż pojawiają się niezmodernizowane zespoły trakcyjne serii EN57. Jak zapewnia przewoźnik, Polregio, dzieje się tak tylko w sytuacjach awaryjnych i w przypadku przeglądów innych jednostek. Ruch pomiędzy województwami jest obecnie istotnie ograniczony, a cięcia w rozkładzie jazdy będą obowiązywać aż do 3 maja.

Na mocy umów zawartych pomiędzy Polregio a samorządem województwa łódzkiego od wprowadzenia w życie nowego rocznego rozkładu jazdy w grudniu zeszłego roku wszystkie kursy w regionie mają być obsługiwane taborem relatywnie nowym lub zmodernizowanym. Jak informowaliśmy jednak w lutym, przez dłuższy czas niezmodernizowana jednostka EN57 obsługiwała jedno z dłuższych połączeń w ofercie łódzkiego zakładu spółki – do Wrocławia. Przewoźnik tłumaczył to wówczas usterką zmodernizowanego zespołu trakcyjnego, który planowo miał być kierowany na tę trasę.

Nie tylko w przypadku awarii, ale też w czasie przeglądu

Podobne regulacje przyjęto wcześniej w Wielkopolsce. Również tam z planowych obiegów wyeliminowane zostały EN57 przed modernizacją. Jak informują nas jednak czytelnicy, regularnie zdarza się, że pociągi Regio relacji Łódź Kaliska – Poznań Główny zestawiane są właśnie z jednostek bez współczesnych udogodnień takich jak gniazdka czy klimatyzacja.

– Do obsługi tych połączeń co do zasady wykorzystywany jest tabor zmodernizowany – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio. – W przypadku usterki lub przeglądu pociągi te obsługiwane są taborem zastępczym – dodaje jednak nasz rozmówca. W ostatnim czasie zdarzyło się to przynajmniej kilkukrotnie.

Cięcia w rozkładzie obowiązują aż do 3 maja

Dodajmy, że Polregio znacząco ograniczyło w ostatnich tygodniach ruch pociągów na terenie województwa łódzkiego. Wiemy już, że cięcia będą obowiązywać aż do 3 maja, a więc istotnie dłużej niż zmiany w rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Polregio odwołało na całości lub części trasy w sumie 56 pociągów, w tym w znacznej części tych międzywojewódzkich. Nie kursuje np. jeden z dwóch pociągów z Łodzi do Torunia, a jeden kurs z Wrocławia do Łodzi kończy bieg w Ostrowie Wielkopolskim.

Cięcia nie ominęły także trasy z Łodzi do Poznania. Część kursów została na niej odwołana w soboty, niedziele i święta.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5