Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Prace sieciowe między Łodzią a Warszawą w każdy letni weekend. Będą spore utrudnienia

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
28-06-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Prace sieciowe między Łodzią a Warszawą w każdy letni weekend. Będą spore utrudnienia
fot. Kasper FiszerPociąg ŁKA w Koluszkach
Przez całe lato podróżujący pociągami Łódź – Warszawa, a przede wszystkim kursami regionalnymi Łódź – Skierniewice, będą musieli przygotować się na duże utrudnienia w dni wolne. Zarządca infrastruktury prowadzi bowiem wówczas prace sieciowe, które wymuszają zamknięcie jednego toru pomiędzy Rogowem a Płyćwią. W zamian za część kursów uruchamiana jest komunikacja zastępcza.

Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych na trasie Łódź – Warszawa w ciągu minionej dekady wielokrotnie musieli liczyć się z utrudnieniami związanymi z pracami infrastrukturalnymi. Dwuetapowa modernizacja ciągu prowadziła do wieloletnich ograniczeń w rozkładzie jazdy, wydłużenia czasu przejazdu i opóźnień. Teraz w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia część kursów omija Warszawę Centralną, jadąc trasą przez Warszawę Gdańską. Inne kierowane są na otwartą kilka miesięcy temu Warszawę Główną.

Normalne zużycie eksploatacyjne elementów sieci trakcyjnej


Dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy będą obowiązywać w weekendy. Korzystający z połączeń PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w relacji Łódź – Warszawa lub dłuższej będą musieli zwracać uwagę na godziny odjazdów, bo część kursów pojedzie o nieco zmienionej porze. Na większe utrudnienia muszą przygotować się wybierający kursy regionalne z Łodzi do Skierniewic. – W porozumieniu z przewoźnikami w ramach zaplanowanych prac utrzymaniowych prowadzimy wymianę elementów sieci trakcyjnej na odcinku Płyćwia – Rogów – tłumaczy Martyn Janduła z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Podkreśla, że zmiany zostały ujęte w rozkładzie jazdy. – Prace zapewnią dobre parametry infrastruktury na przyszłość – zapewnia nasz rozmówca. Roboty polegają na wymianie liny trakcyjnej, która uległa zużyciu eksploatacyjnemu, nad oboma torami linii kolejowej nr 1.

Czas przejazdu wzrasta trzykrotnie

– Roboty przewidziano w weekendy do początku września. Ruch będzie w tym czasie prowadzony po jednym torze – mówi Martyn Janduła. ŁKA ogłosiła, że część pociągów regionalnych zostanie w wybrane dni zastąpiona autobusami kursującymi pomiędzy Koluszkami a Skierniewicami. W związku z tym, w jaki sposób biegną drogi wokół linii kolejowej, zmiana bardzo mocno wpływa na czas podróży.

Przejazd pociągiem osobowym z Koluszek do Skierniewic trwa bowiem standardowo nieco ponad pół godziny. Autobus zastępczy pokona ten sam dystans w 1 godz. i 42 min. Przesiadkowa podróż z Łodzi zabierze więc przeszło dwie godziny.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5