Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódź – Warszawa: PKP IC podnosi ceny biletów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-04-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódź – Warszawa: PKP IC podnosi ceny biletów
fot. Kasper FiszerPociąg z Łodzi w Warszawie Zachodniej
Aż o około 12 procent zdrożeją w najbliższą środę bilety PKP Intercity ważne pomiędzy dwoma największymi miastami centralnej Polski. Przewoźnik tłumaczy podwyżkę zakończeniem utrudniających podróże robót modernizacyjnych i wskazuje, że mimo wzrostu cen bilety pozostaną tańsze niż w innych relacjach krajowych.

PKP Intercity, najważniejszy przewoźnik obsługujący trasę Łódź – Warszawa, znacząco podnosi ceny biletów na tej linii. Zarówno bilety jednorazowe, jak i okresowe wydawane są według ofert promocyjnych, a nie ogólnokrajowego cennika, po podwyżce przejazd będzie więc nadal tańszy niż w innych relacjach krajowych. Tym niemniej zmiana cennika jest dość niespodziewana, wciąż rośnie bowiem konkurencja – zarówno kolejowa, jak i drogowa.

Pociągów jest więcej, ale funkcjonalność biletu jest mniejsza

– Zaktualizowany cennik na linii łódzkiej wejdzie w życie 13 kwietnia – mówi Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity. Przewoźnik ogłosił zmianę na zaledwie kilka dni przed jej wejściem w życie. Jeszcze jutro kasy będą jednak sprzedawać bilety w starych cenach, podróżni mogą więc skorzystać z przedsprzedaży.

– Warto pamiętać, że wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy w grudniu 2015 r. zakończone zostały prace modernizacyjne na linii kolejowej łączącej Warszawę z Łodzią. Dzięki temu pociągi PKP Intercity pokonują trasę szybciej. Jest ich także więcej, np. ze stacji Skierniewice pasażerowie korzystają z ośmiu połączeń więcej niż było to jeszcze w ubiegłym roku – tłumaczy podwyżkę przedstawicielka przewoźnika. Jednak do grudnia podróżujący pomiędzy Skierniewicami a Warszawą mogli na podstawie biletów PKP IC korzystać także z kursów Kolei Mazowieckich i kilku pociągów interRegio. W praktyce więc liczba połączeń dostępnych dla klientów Intercity znacząco zmalała.

Podwyżka ma urealnić ceny, ale będzie taniej niż w 2013 r.

– Zakończenie prac umożliwiło również przewoźnikowi ułożenie rozkładu jazdy w cyklach, np. w godzinach szczytu pociągi z Łodzi odjeżdżają nawet co pół godziny – chwali ofertę Beata Czemerajda. Równolegle zmniejszono jednak liczbę połączeń w weekendy. W zamian za zlikwidowane kursy w soboty i niedziele swoje pociągi uruchomiła Łódzka Kolej Aglomeracyjna, w nich jednak korzystający z biletów okresowych Intercity muszą dokupić osobny bilet.

– Zmiana cennika urealni ceny przejazdów. Jest to pierwsza od 2012 r. podwyżka cen biletów PKP Intercity na tej trasie – usłyszeliśmy w biurze prasowym spółki. – W czasie intensyfikacji prac na linii i związanych z nimi niedogodnościami dla pasażerów przewoźnik obniżał ceny. To oznacza, że nowa cena biletu jednorazowego dla podróżujących pomiędzy Łodzią a Warszawą jest nadal o kilkanaście złotych niższa niż cena z początku 2013 r. – zaznacza Beata Czemerajda.

Mniejsze zmiany dla podróżujących pierwszą klasą

Bilet jednorazowy ważny pomiędzy dowolnymi stacjami w Łodzi i w Warszawie zdrożeje o 3 zł (do 28 zł), tj. aż o 12 procent. Tak samo dotkliwa podwyżka dotyczy też biletów okresowych w drugiej klasie, ich cena zmieni się średnio o 12 procent. O sześć procent podniesione zostaną natomiast ceny biletów okresowych ważnych w klasie pierwszej. – Wciąż na najpopularniejszych relacjach cena będzie niższa o ok. 14-21% w stosunku do cennika bazowego – czytamy w komunikacie prasowym spółki.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5