Partnerzy serwisu:
Pasażer

Łódź – Radom: Będzie wspólna taryfa ŁKA i KM?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
29-08-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Łódź – Radom: Będzie wspólna taryfa ŁKA i KM?
fot. Kasper Fiszer
Samorząd województwa mazowieckiego chce ułatwień taryfowych dla podróżujących pociągami regionalnymi pomiędzy Radomiem i Łodzią. Trasę obsługuje dwóch przewoźników, spośród których każdy uruchamia połączenia do stacji Drzewica leżącej w województwie łódzkim, ale tuż przy granicy z administracyjnym Mazowszem. Na razie nie ma jednak w tej sprawie konkretów.

Jeszcze na początku grudnia 2020 r. przejechanie pociągiem trasy z Radomia do Łodzi było praktycznie niemożliwe, jeśli nie liczyć naokrężnego połączenia przesiadkowego przez Warszawę. Odcinek linii kolejowej nr 22 pomiędzy Radzicami a Drzewicą pozostawał bowiem zamknięty dla ruchu pasażerskiego. Pociągi regionalne nie obsługiwały też odcinka Tomaszów Mazowiecki – Radzice (kursowały tam tylko składy dalekobieżne bez postojów na przystankach pośrednich).

Po wznowieniu ruchu wprowadzane są kolejne udogodnienia


Zmieniło to rozpoczęcie obsługi relacji Łódź – Drzewica przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Samorządowy przewoźnik skierował do stacji położonej przy granicy województw łódzkiego i mazowieckiego swoje jednostki, spośród których część była skomunikowana z pociągami Kolei Mazowieckich relacji Drzewica – Radom. Taki model obsługi utrzymuje się do dziś, a dodatkowo w grudniu 2021 r. ŁKA wprowadziła do rozkładu jazdy jedną parę kursów Łódź – Radom – Łódź obsługiwaną jedynie w soboty, niedziele i święta.

Czy wkrótce na trasie pojawi się kolejne udogodnienie dla podróżnych? Jak wynika z odpowiedzi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego na interpelację Wojciecha Zabłockiego trwają prace nad ściślejszą współpracą samorządowych operatorów z obu regionów. Na razie nie ma jednak raczej mowy o wspólnej obsłudze bezpośrednich kursów z Łodzi do Radomia, a o uproszczeniach taryfowych.

Trwają prace nad wspólną taryfą

– Spółka KM została zobowiązana do przedstawienia propozycji założeń oferty taryfowej, która mogłaby obowiązywać zarówno w pociągach spółki KM, jak i ŁKA – czytamy w dokumencie. Urząd podkreśla, że założeniem jest rzeczywista oszczędność dla pasażera względem rozwiązań funkcjonujących obecnie. Dodajmy, że w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej już teraz wydawane są przesiadkowe bilety w relacji do Radomia zgodne z taryfą tej spółki, a KM je honorują.

Jednocześnie trwają rozmowy pomiędzy urzędami marszałkowskimi z Warszawy i Łodzi, które mają pozwolić na wypracowanie korzystnych rozwiązań przy organizacji połączeń. Ich kolejne etapy mają nastąpić po przedstawieniu przez Koleje Mazowieckie wspomnianych już propozycji wspólnej oferty biletowej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5