Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Łódź – Łowicz: Autobusy zastępcze wracają na wakacje

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
07-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
07-06-2024
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Łódź – Łowicz: Autobusy zastępcze wracają na wakacje
fot. UMWŁ
Letnia korekta rozkładu jazdy pociągów przyniesie pasażerom z regionu łódzkiego pewne utrudnienia związane z pracami infrastrukturalnymi. Najpoważniejsze z nich wystąpią na trasie z Łodzi do Łowicza. Na jej końcowym odcinku ruch przejmą autobusy zastępcze, bo na jednotorowym szlaku trwać będzie remont.

Na naszych łamach informowaliśmy już o planowanym na sierpień zastąpieniu części pociągów ŁKA Łódź – Sieradz autobusami. Będzie to związane z zapowiadanym rozpoczęciem budowy przystanku Izabelów, co będzie skutkować zamknięciem jednego z dwóch torów linii nr 14 pomiędzy Zduńską Wolą a Sieradzem. Wiemy już, że podobne utrudnienia wystąpią latem także na innej ważnej trasie regionalnej obsługiwanej przez wojewódzkiego przewoźnika – z Łodzi do Łowicza.

Półtora miesiąca bez pociągów

– Na tej jednotorowej trasie zaplanowaliśmy remont obiektów inżynieryjnych – mówi Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Autobusy zastąpią więc wszystkie pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na odcinku Domaniewice – Łowicz. Utrudnienia potrwają od połowy lipca do końca sierpnia.

Kolejowa komunikacja zastępcza wróci więc na linię nr 15 po ok. roku od poprzedniej przerwy w ruchu. W drugim kwartale 2023 r. pociągi były odwołane na okres ok. dwóch miesięcy w związku z budową nowego przystanku w Zgierzu. Aktualnie trwa budowa innego przystanku zlokalizowanego przy tej samej trasie. Prace przy obiekcie o nazwie Głowno Północne są jednak prowadzone tak, by do ich realizacji wystarczyła nocna przerwa w kursowaniu pociągów i inwestycja nie wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami dla podróżnych.

Szereg odcinków z ruchem jednotorowym

Pozostałe roboty zaplanowane na najbliższe miesiące w regionie łódzkim nie będą wiązać się z całkowitym wstrzymaniem ruchu pociągów. Pomiędzy Łodzią-Żabieńcem a stacją Łódź Kaliska wciąż czynny będzie tylko jeden z torów linii nr 15, co ma związek z trwającym drążeniem tunelu średnicowego pod miastem. Tylko jeden tor będzie czynny także pomiędzy łódzkimi stacjami Widzew i Chojny (linia nr 540). W tym przypadku przyczyną jest budowa nowego przystanku Zarzew.

– Na linii Warszawa – Koluszki – Częstochowa – Katowice w wybrane dni czerwca i lipca przeprowadzimy zaś prace remontowo-utrzymaniowe. Na odcinku Piotrków Trybunalski – Gorzkowice prace wykona specjalistyczna maszyna do oczyszczania tłucznia – opisuje przedstawiciel PLK. Na odcinkach Rokiciny – Baby oraz Gorzkowice – Gomunice zaplanowano natomiast remont nawierzchni na przejazdach kolejowo-drogowych. Ruch na wybranych odcinkach linii nr 1 będzie się odbywał po jednym torze.

Podobny zakres prac przewidziano również na odcinku Skrzynki – Mikołajów (trasa z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego; linia nr 25). W drugiej połowie lipca na ok. tydzień zamknięty zostanie tam jeden z torów, bo trwać będzie oczyszczanie tłucznia. – Na trasie Łódź – Koluszki wykonamy natomiast remont kładki dla pieszych na stacji Gałkówek. Konstrukcję pokryjemy powłoką antykorozyjną – zapowiada Rafał Wilgusiak. W związku z tym w drugiej połowie sierpnia dla podróżnych dostępna będzie tam tylko jedna krawędź peronowa. To jedyne zadanie, jakie będzie prowadzone na linii nr 17.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Ponad 66 mln zł dla Trakcji. Jest ugoda ws. LCS Łowicz

Biznes

Elbląg: Kto zaprojektuje przebudowę torów na 3 Maja? Cztery oferty

Zintegrowany transport

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Ponad 66 mln zł dla Trakcji. Jest ugoda ws. LCS Łowicz

Biznes

Elbląg: Kto zaprojektuje przebudowę torów na 3 Maja? Cztery oferty

Zintegrowany transport

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5