Partnerzy serwisu:
Pasażer

Litwa: Na trasę do Polski wyjeżdża pociąg świąteczny

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-12-2023
Ostatnia modyfikacja:
04-12-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Koleje Litewskie w ostatnich latach uruchamiają specjalnie udekorowane pociągi świąteczne. W tym roku jeden z nich ma obsługiwać trasę w kierunku Polski.

To już trzeci rok, w którym LTG Link uruchamia specjalnie udekorowane pociągi świąteczne. Okazały się one popularną atrakcją – w poprzednich dwóch latach skorzystało z nich 74,5 tys. pasażerów, z czego 14,5 tys. to osoby, które zmieniły środek transportu, by przejechać się świątecznym składem. W tym roku, w ramach współpracy operatora kolejowego i Go Vilnius, na tory wyjadą aż trzy takie składy. Udekorowane pociągi pojadą m.in. w relacji Kowno – Wilno, Wilno – Kłajpeda, Wilno – Troki. Podróżni będą mogli się nich skorzystać do 7 stycznia.

Tym razem jeden ze świątecznych składów obsłuży także połączenie z Wilna do Warszawy i Krakowa. Połączenie między Polską a Litwą ruszyło w grudniu zeszłego roku po niemal dekadzie przerwy. Jak wskazują statystyk LTG Link, dotąd z połączenia do stolicy Litwy skorzystało 36 tys. pasażerów. Specjalnie udekorowanym pociągiem na litewskim odcinku trasy do stacji Mockava, gdzie podróżni przesiadają się do i z wagonów PKP Intercity, można przejechać się do 26 grudnia (za wyjątkiem 2 i 9 grudnia). Pojazd jeżdżący na trasie do Polski został udekorował uznany litewski florysta – Mantas Petruškevičius. Motywem przewodnym stały się dawne baśnie i historie bożonarodzeniowe.

Bilety na najpopularniejsze połączenia Wilno – Kowno i Wilno – Mockava (Warszawa) będą sprzedawane z wyprzedzeniem. Nie będzie możliwości ich zakupu w pociągu. Bilety będą sprawdzane przed wejściem do składu. Bilety na pozostałe połączneia będą sprzedawane normalnie.

Wilno w okresie świątecznym oferuje wiele atrakcji. To m.in. lodowisko przy Pałacu Wielkich Książąt Litewskich, jarmarki bożonarodzeniowe na placu Katedralnym i placu Vincasa Kudirki, instalacje świetlne w tzw. Szklanej Dzielnicy (dawnej dzielnicy żydowskiej), targ gastronomiczny w dn. 7-10 i 14-17 grudnia w dawnym więzieniu Łukiszki. ogniowe rzeźby w dawnym zbiorniku wodnym Liepkalnis czy świąteczny bieg 9 grudnia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5