Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Leo Express z zyskiem w 2019 roku

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
19-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Leo Express z zyskiem w 2019 roku
Fot. ms, rynek-kolejowy
Leo Express poinformował o swoich wynikach finansowych za 2019 rok. Prywatny operator, wjeżdżający także do Polski, jest na plusie. Ale czasy są ciężkie i spółka przedłuża spłatę kredytów bankowych.

Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Expressu poinformował, że w całym 2019 roku przewoźnik wypracował zysk w wysokości 150 milionów koron (czyli około 24,7 mln zł). W roku 2018 zysk wyniósł 90 mln koron (ok. 15 mln zł.) To niewiele, ale trzeba pamiętać, że spółka musiała przygotować się mocno przed wejściem w przewozy lokalne w kilku lokalizacjach w Czechach, do czego potrzebny był m.in. zakup taboru i powiększenie liczebności załóg. Sprzedaż całej grupy Leo Express ukształtowała się, za informacją od przewoźnika, na poziomie 1,1 miliarda koron (181 mln zł).

Na sukces finansowy przewoźnika, zdaniem prezesa Leo Expressu Leosia Novotnego, wpłynęła silna koncentracja na rynku autobusowym w przewozach na Ukrainę, a także to, że spółka sprzedała swoje pojazdy Stadler Flirt bankowi, który spłacił te pojazdy wobec innego banku.

Leo Express skorzystał w ostatnich dniach z możliwości przedłużenia spłaty kredytu od spółki Acem, w wysokości 10 milionów koron, korzystając z możliwości, którą w dobie koronawirusa stworzył rząd Republiki Czeskiej. Leo będzie musiał spłacić należność za pół roku.

Obecnie Leo Express negocjuje z państwową spółką České dráhy możliwość wejścia kapitałowego w prywatnego operatora.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5