Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Leo Express odwołuje pociągi Praga – Kraków – Praga

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
02-10-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Leo Express odwołuje pociągi Praga – Kraków – Praga
Fot. Leo Express
W najbliższą sobotę i poniedziałek nie pojedziemy pociągami prywatnej firmy Leo Express z Krakowa do Pragi. Nie będzie też komunikacji zastępczej dla pasażerów, którzy już kupili bilety na pociąg.

Wybierając połączenie kursujące w sobotni i poniedziałkowy poranek w najbliższy weekend, strona internetowa Leo Expressu odeśle nas do połączeń, które będą wykonywane dopiero tydzień później. Kurs z Pragi do Krakowa z 2 i 4 października z systemu wyparował, pociąg normalnie kursujący do Krakowa skończy bieg w Bohuminie. Oznacza to oczywiście, że nie będzie kursów o 4:15 z Krakowa 3 i 5 października. Potwierdził to w rozmowie z czeskim portalem zdopravy.cz Emil Sedlařík, rzecznik spółki.

Przyczyną odwołania części połączeń jest zmniejszenie zainteresowania podróżowaniem na odcinku polskim, które spadło jeszcze bardziej po ogłoszeniu stanu wyjątkowego w Republice Czeskiej – powiedział Sedlařík. Dodał, że kursy za tydzień na razie są zaplanowane. Ale wiadomo już, że stan wyjątkowy potrwa w Czechach dłużej.

Rekompensatę za utracone połączenie, powiększoną o 50% wartości biletów Leo ma zwracać w „Leo Kredytach”. To już raz stało się przyczyną problemów, ponieważ polski pasażer ma bardzo ograniczone możliwości ich wykorzystania

Przewoźnik na razie nie ma planów zawieszenia pociągów w Wrocławia do Pragi, które na odcinku polskim realizowane są w ramach umowy z marszałkiem województwa dolnośląskiego, a na czeskim – przy współpracy z lokalnymi samorządami. Leo Express ograniczył także z dwóch do jednego pociągi z Pragi do Koszyc.

Z Krakowa do Pragi w dalszym ciągu można dotrzeć pociągiem polskiego państwowego przewoźnika. Składy uruchamiane przez PKP Intercity odjeżdżają ze stolicy Małopolski o godzinie 10:08 i 22:17.

Leo Express poprosiliśmy o szerszy komentarz do sprawy.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5