Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Koszt napraw i przeglądów lokomotyw EP07 z PKP Intercity bardzo wysoki

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
01-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Koszt napraw i przeglądów lokomotyw EP07 z PKP Intercity bardzo wysoki
fot. M. SzymajdaEU07 w Krynicy
Dwa przedsiębiorstwa chcą podjąć się wykonania napraw P4 na flocie pięćdziesięciu lokomotyw EU07 i EP07. Kwota, której oczekują za te naprawy, jest w stosunku do kosztorysu PKP Intercity bardzo wysoka.

W rozpisanym przez PKP Intercity przetargu na naprawy i przeglądy lokomotyw na poziomie P4 wpłynęły dwie oferty pochodzące z dwóch firm, obejmujące dwa różne zadania. Do pierwszego zadania – obejmującego 25 „siódemek”, zgłosił się gdański ZNTKiM, który oczekuje za prace 38,5 mln złotych brutto, dając gwarancję na 24 miesiące, poświęcając na każdą lokomotywę 50 dni kalendarzowych. Do drugiego zadania zgłosiło się konsorcjum Compremum i Transtrain, które kolejnych 25 elektrowozów chce naprawić za 43,6 mln zł brutto, dając gwarancję na 25 miesięcy.

Łącznie daje to kwotę 82,1 miliona złotych wobec kosztorysu na poziomie 52,9 mln złotych. Potencjalni wykonawcy oczekują więc aż 30 mln złotych więcej. Przeliczając to na pojedynczy elektrowóz – koszt prac poziomu P4 kosztuje 1,6 mln złotych na każdą lokomotywę. Co ciekawe, 4 lata temu taki przegląd wykonawcy wyceniali o połowę taniej. W tym samym czasie premier Morawiecki nakazuje PKP Intercity poszukiwać oszczędności i zapowiada powrót cen biletów z grudnia 2022.

Niestety podobna sytuacja panuje jeśli chodzi o ceny napraw innych pojazdów. Po raz czwarty ogłoszono właśnie przetarg na naprawy P4 lokomotyw EP08, ponieważ trzecia próba znalezienia wykonawcy nie przyniosła rezultatu. Tymczasem problem braku lokomotyw staje się w spółce krytyczny.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5