Partnerzy serwisu:
Pasażer

Listopadowa korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
09-11-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras Kolei Dolnośląskich

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Listopadowa korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich
fot. Koleje Dolnośląskie
12 listopada wchodzi ostatnia już w 2023 r. korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Obowiązywać będzie do 10 grudnia, kiedy wejdzie w życie nowy rozkład jazdy 2023/2024.

Ważną informacją dla podróżujących pociągiem linii D6 relacji Wrocław Główny – Szklarska Poręba jest to, że w dniach 12-27 listopada, na odcinku Janowice Wielkie – Jelenia Góra wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

– Połączenia autobusowe z postojami w Trzcińsku i Wojanowie skomunikowane będą w Janowicach Wielkich z pociągami w kierunku Wrocławia. Za pociągi weekendowe przyspieszone „Szklarka” i „Szrenica” ZKA będzie realizowana od Janowic Wielkich przez Jelenią Górę i Piechowice do Szklarskiej Poręby Górnej – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Inwestycja w Kątach Wrocławskich wpłynie na rozkład jazdy

Z powodu prac polegających na wymianie sieci trakcyjnej w Kątach Wrocławskich i związanej z tym ograniczonej przepustowości, w dniach 12 listopada – 9 grudnia na odcinku Smolec – Mietków nie będą kursować następujące pociągi:
  • nr 60751 Wrocław Gł. 6:30 – Kąty Wrocławskie 6:56,
  • nr 60770 Kąty Wrocławskie 7:02 – Wrocław 7:28.
Dodatkowo zmiany dotyczą skrócenia relacji lub likwidacji postojów dla pociągów:
  • nr 69107 Wrocław Gł. 13:57 – Świebodzice (zamiast do Wałbrzycha Miasto),
  • nr 69238 Świebodzice (zamiast z Wałbrzycha Miasto) – Wrocław Gł. 15:56 pojedzie jako przyspieszony bez postojów w Imbramowicach, Sadowicach Wrocławskich, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim,
  • nr 60780 Kąty Wrocławskie 18:18 – Wrocław Gł. - nie będzie zatrzymywał się w Sadowicach Wrocławskich, Smolcu, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim.
W dniach 13-21 listopada w związku z zamknięciami kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Dzierżoniów Śląski/Ząbkowice Śląskie - Kamieniec Ząbkowicki. Ponadto w środę 15 listopada ZKA zostanie wprowadzona na liniach D5 (Legnica-Kłodzko) i D29 (Wrocław – Kudowa Zdrój) na odcinku Kłodzko – Kudowa Zdrój (linie D5 i D29).

„Kaczawa” po staremu, przystanek dla grzybiarzy zapada w zimowy sen

Pociąg linii D10 relacji Wrocław – Zgorzelec „Kaczawa” wyjeżdżający ze stolicy Dolnego Śląska o godz. 18:15 powraca do kursowania zgodnie z rocznym rozkładem jazdy. Tym samym nie będzie zatrzymywać się na następujących stacjach: Wrocław Żerniki, Wrocław Leśnica, Mrozów, Miękinia, Przedmoście Święte, Malczyce, Szczedrzykowice i Jaśkowice Legnickie.

Do kursowania wg rocznego rozkładu jazdy wraca też pociąg linii D1 nr 69575 relacji Wrocław Główny – Lubań Śląski. Z Wrocławia będzie wyjeżdżać o godz. 17:45 i zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach kolejowych na odcinku Wrocław Główny – Legnica.

Jakie jeszcze czekają nas korekty? – Pociągi relacji Wrocław – Żary, jak co roku w okresie zimowym nie będą zatrzymywać się na popularnym wśród grzybiarzy przystanku Studzianka. Oczywiście wszystko wróci do normy wiosną. Od 9 marca nasze pociągi ponownie zatrzymają się tam ponownie – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik KD.

Uwaga, pasażerowie podróżujący linią D9 relacji Wrocław-Lichkov! Do 30 listopada na odcinku Kłodzko – Międzylesie przewozy będą realizowane przez zastępczą komunikację autobusową.

Rozkład jazdy uwzględniający listopadową korektę znajduje się w zakładce ROZKŁADY I BILETY.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

W kierunku Wrocławia: Top 5 tras Kolei Dolnośląskich w regionie

Pasażer

W kierunku Wrocławia: Top 5 tras Kolei Dolnośląskich w regionie

inf. prasowa Koleje Dolnośląskie 08 lutego 2024

Koleje Dolnośląskie z nowym rekordem. Spółka przewiozła ponad 19 milionów osób

Pasażer

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

W kierunku Wrocławia: Top 5 tras Kolei Dolnośląskich w regionie

Pasażer

W kierunku Wrocławia: Top 5 tras Kolei Dolnośląskich w regionie

inf. prasowa Koleje Dolnośląskie 08 lutego 2024

Koleje Dolnośląskie z nowym rekordem. Spółka przewiozła ponad 19 milionów osób

Pasażer

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5