Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Koluszki: Nowy wiadukt drogowy powstanie nocą. Bez zmian w ruchu pociągów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
10-03-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Koluszki: Nowy wiadukt drogowy powstanie nocą. Bez zmian w ruchu pociągów
Fot. K. Fiszer
Budowa dużej konstrukcji drogowej nad torami kolejowymi w Koluszkach prowadzona będzie głównie nocami. Pozwoli to ograniczyć praktycznie do zera jej wpływ na ruch pociągów – zapewniają PKP PLK. Wciąż odczuwalne są natomiast skutki innych robót toczących się w aglomeracji łódzkiej.

Leżące na skraju aglomeracji łódzkiej Koluszki, jeden z ważniejszych węzłów kolejowych w tej części kraju, przedzielone są torami linii kolejowej nr 1 biegnącej z Warszawy w kierunku Katowic. Jedną z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w mieście jest budowa nowego wiaduktu nad torami prowadzona od zeszłego roku przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi i miasto Koluszki. Nowy obiekt zastąpi wyeksploatowaną, starą przeprawę, która została już rozebrana.

Wystarczy nocna przerwa w ruchu pociągów

Teraz prace wkraczają w kluczową fazę: jeszcze w tym miesiącu ma nastąpić nasadzenie konstrukcji nowego wiaduktu, który znajduje się nieopodal stacji. Jak zapewnia nas jednak zarządca infrastruktury kolejowej, nawet ta faza robót nie spowoduje utrudnień w ruchu kolejowym. – Budowa wiaduktu drogowego nad układem torowym stacji Koluszki zaplanowana została w godzinach nocnych – tłumaczy Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Dodaje, że inwestor uzgodnił szczegóły robót z PLK, dzięki czemu w rozkładzie jazdy nie ma potrzeby dokonywania zmian. Zarządca infrastruktury kolejowej zapowiedział też, że w tym roku w Koluszkach zrealizuje pewne prace utrzymaniowe. W ich zakres wejść ma m.in. wymiana rozjazdu oraz przegląd sieci trakcyjnej.

Nie dojdzie do nałożenia się skutków kilku podobnych inwestycji

Brak zmian w rozkładzie jazdy wynikających z budowy wiaduktu w Koluszkach to informacja ważna zwłaszcza w kontekście toczących się innych inwestycji o podobnym charakterze w tym rejonie. Pomiędzy Koluszkami a Łodzią powstają bowiem dwa inne skrzyżowania bezkolizyjne, których budowa wymaga pewnych ograniczeń w ruchu pociągów. Obiekty w Gałkowie i w Bedoniu są realizowane przez PKP PLK w ramach tzw. programu przejazdowego.

Nie dojdzie więc do dalszej kumulacji utrudnień. Te wynikają bowiem także z prac prowadzonych w samym łódzkim węźle kolejowym, głównie na stacji Łódź Kaliska.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5