Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Kolejny przetarg SKM Trójmiasto na nowe pociągi nieudany. Nie było ofert

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
03-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Kolejny przetarg SKM Trójmiasto na nowe pociągi nieudany. Nie było ofert
Fot. M. Szymajda
Kolejny przetarg na zakup nowych pociągów dla trójmiejskiej SKM zamyka się niepowodzeniem. Żaden producent taboru nie złożył oferty. 

– W ogłoszonym przez spółkę PKP SKM w Trójmieście przetargu na zakup 10 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych nie została złożona żadna oferta - poinformował dziś (3 listopada) Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy PKP SKM w Trójmieście.

Czy to oznacza definitywną utratę pozyskanych już wiele lat temu funduszy unijnych na tą inwestycję? – Jesteśmy kontakcie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Od wyniku tych konsultacji uzależnione będą dalsze nasze działania spółki dotyczące pozyskania nowych pojazdów – informuje Złotoś. 

W poprzednim przetargu SKM na tabor (od jednego do dziesięciu nowych pociągów) również nie wpłynęła żadna oferta. Obecne postępowanie zostało ogłoszone we wrześniu i – ponownie jak poprzednie – wzbudziło sporo kontrowersji. O szczegółach technicznych zakupu pisaliśmy tutaj.

Po odwołaniach przewoźników SKM-ka zmieniła specyfikację i dopuściła możliwość zamówienia dłuższych niż czteroczłonowych pociągów; jednak ostatecznie, mimo wielu pytań, żaden producent oferty nie złożył. 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5