Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Kolejny przedstawiciel MAP w radzie nadzorczej PKP Cargo

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
29-07-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Kolejny przedstawiciel MAP w radzie nadzorczej PKP Cargo
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
W radzie nadzorczej PKP Cargo pojawił się Grzegorz Dostatni. To kolejna osoba w RN delegowana z ramienia Ministerstwa Aktywów Państwowych.

W radzie nadzorczej PKP Cargo doszło ostatnio do dużych zmian. W składzie na nową kadencję nie ma już m.in. Krzysztofa Mamińskiego, szefa Grupy PKP czy Antoniego Dudy, stryja prezydenta Polski. Są za to co najmniej dwie osoby związane z Ministerstwem Aktywów Państwowych - Andrzej Leszczyński, zastępca dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego MAP oraz Izabela Wojtyczka. Teraz (29 lipca) uzupełniono skład rady.

Kolejnym, 12 członkiem RN został Grzegorz Dostani, desygnowany do RN przez głównego akcjonariusza spółki - PKP SA, nad którym nadzór sprawuje resort Jacka Sasina. Jak informuje spółka, Grzegorz Dostatni jest dyrektorem Departamentu Prawnego w tym ministerstwie; wcześniej zajmował podobne stanowisko w Kancelarii Premiera, był też zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Finansów. Zasiadał w radach nadzorczych m.in. BGK i PZU Życie.

Jak czytamy, Dostatni jest doktorem nauk prawnym i radcą prawnym. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a studia doktorancie odbył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Krajową Szkołę Administracji Publicznej oraz Polsko – Holenderskie Studia Europejskie, organizowane przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht.

Jak poinformował wczoraj prezes Dariusz Seliga, przed PKP Cargo rząd postawił zadanie przewiezienia dużych ilości węgla potrzebnych dla ogrzania prywatnych domów zimą. Priorytet ma być realizowany nawet kosztem zawartych wcześniej kontraktów.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5