NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Kolejne RegioPantery zasilą flotę Kolei Czeskich

| lp, Rynek Kolejowy 23.02.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-02-23 15:11:07 Autor: ad
---.echostar.pl
Czemu nie na Jacobsach?
2015-02-23 15:19:51 Autor: ep40
---.szczecin.mm.pl
O jakości RegioPanterów nie jestem w stanie się wypowiedzieć, ale podoba się mnie to, że Skoda nie poszła ślepo w pojazdy z wózkami Jacobsa. Pojazdy z wózkami Jacobsa mają bardzo dużo zalet, ale w niektórych sytuacjach klasyczne rozwiązanie lepiej się sprawdza i szkoda, że w Polsce przewoźnicy nie myślą by trochę i takiego taboru mieć (oczywiście najlepiej produkcji Pesy lub Newagu).
2015-02-23 16:00:54 Autor: zijo
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A kiedy w Polsce?
2015-02-23 18:41:43 Autor: ep40
---.szczecin.mm.pl
Oby w Polsce nikt nie zamówił tych cudaków gdyż trzeba wspierać Pesę i Newag, jedynie dwójka czołowych producentów powinna się zainspirować i równolegle do Elfów/Acatusów/Impulsów z Jacobsami produkować odmiany tych EZT z klasycznym układem wózków.
2015-02-23 19:02:26 Autor: karvina
---.wi.net.pl
Dwa składy mają trafić na linię S2 Mosty-Studenka(Mosnov)? Z tego co kojarzę to tam całość kursów wykonywana jest nowoczesnymi, przestronnymi, piętrowymi jednostkami CityElephant. Chyba, że są kursy obsługiwane "starymi" składami, na które póki co nie trafiłem.
2015-02-23 22:01:06 Autor: zeus04
---.133.22.13
Przykładowo 19WE nie ma Jacobsów.
2015-02-23 22:47:59 Autor: kolejTAR
---.94.210.225
Bardzo wygodne, przyjemne i ciche pociągi, miałem okazję przetestować regioPanterę na trasie Ceske Velenice-Ceske Budejovice... bez porównania lepsze niż polskie peso-newago-gnioty.. ;)
2015-02-24 11:02:56 Autor: zbychu
---.um.torun.pl
Wygodne i całkiem przyjemne EZT, w środku robią wg mnie dużo lepsze wrażenie niż na zewnątrz. Ale nie powiedziałbym, że jakoś odstają (na plus lub minus) od Impulsów czy Elfów.
2015-02-24 15:15:30 Autor: ep40
---.stargard.mm.pl
Osobiście dla mnie to CityElephanty mają w sobie to coś, lecz RegioPantery na pierwszy rzut oka nie wyglądają źle, więc faktycznie mogą być dobre. Jak już mówiłem nie chcę widzieć tych pojazdów, nie dlatego, że są złe, tylko dlatego, że mogłyby pokrzyżować plany Pesie i Newagowi.
2015-02-24 20:57:52 Autor: ep40
---.94.210.225
i oby je kiedyś pokrzyżowały, bo pesonewognioty są lata świetlne w tyle od panter jak i CityElephantów!
2015-02-25 15:19:08 Autor: boro
---.dynamic.chello.pl
38 sztuk idzie również do Niemiec... http://ekonomika.idnes.cz/skoda-doda-national-express-vlaky-za-10-miliard-fo9-/eko-doprava.aspx?c=A150202_231741_eko-doprava_suj
2015-02-26 16:39:09 Autor: ep40
---.gdynia.mm.pl
Ładnie to podpisywać się nikiem nie swoim. Chociaż Elfy sprawiają czasem wątpliwości (co może się zmienić), to Impulsy poza wyjątkami reprezentują klasę światową. Niemieckie EZT serii 422, 423, 424 choć produkowane przez niektórych członków znanej trójcy ABS to mimo renomowanych firm za nimi stojących zyskały opinię wozów bardzo awaryjnych i sprawiających kłopoty eksploatacyjne. Impulsy jakoś sobie lepiej radzą.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.