Partnerzy serwisu:
Pasażer

Kolejne pociągi PKP Intercity wracają na tory. W tym dwa ekspresy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Kolejne pociągi PKP Intercity wracają na tory. W tym dwa ekspresy
fot. M. SzymajdaZdjęcie ilustracyjne
W piątek 8 maja i w sobotę 9 maja PKP Intercity przywraca kolejne połączenia, zawieszone do tej pory z powodu epidemii koronawirusa. Na tory wraca ponad 20 pociągów, które ułatwią dojazd m.in. do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Przemyśla, Lublina, Zielonej Góry czy Olsztyna.

PKP Intercity zdecydowało o przywróceniu kursowania kolejnej części zawieszonych bądź skróconych wcześniej połączeń. Kolejne decyzje w tym zakresie będą zależne przede wszystkim od aktualnie panujących warunków, możliwości swobodnego przemieszczania się oraz zainteresowania usługami PKP Intercity. Priorytetem dla spółki pozostaje troska o pełne bezpieczeństwo i komfort podróży.

Pociągi przywrócone w całej relacji:


• TLK Branicki relacji Kraków Główny (odj. 07:34) - Gdynia Główna (przyj. 21:23) od 9 maja br.;
• TLK Branicki relacji Gdynia Główna (odj. 07:16) - Kraków Główny (przyj. 21:17) od 8 maja br.;
• IC Czartoryski relacji Lublin Główny (odj. 05:10) - Zielona Góra Główna (przyj. 14:23) od 8 maja br.;
• IC Czartoryski relacji Zielona Góra Główna (odj. 14:51) - Lublin Główny (przyj. 23:51) od 8 maja br.;
• TLK Lubomirski relacji Warszawa Wschodnia (odj. 14:29) - Przemyśl Główny (przyj. 21:13) od 8 maja br.;
• TLK Lubomirski relacji Przemyśl Główny (odj. 06:58) - Warszawa Wschodnia (przyj. 13:26) od 9 maja 2020;
• TLK Malinowski relacji Warszawa Wschodnia (odj. 05:24) - Przemyśl Główny (przyj. 11:47) od 8 maja br.;
• TLK Malinowski relacji Przemyśl Główny (odj. 16:12) - Warszawa Wschodnia (przyj. 22:36) od 8 maja br.;
• TLK San relacji Warszawa Zachodnia (odj. 16:47) - Przemyśl Główny (przyj. 23:45) od 8 maja br.;
• TLK San relacji Przemyśl Główny (odj. 04:25) - Warszawa Zachodnia (przyj. 11:09) od 9 maja br.;
• IC Skarbek relacji Bielsko-Biała Główna (odj. 04:49) - Olsztyn Główny (przyj. 12:30) od 9 maja br.;
• IC Skarbek relacji Olsztyn Główny (odj. 15:38) - Bielsko-Biała Główna (przyj. 0:24) od 9 maja br.;
• IC Śnieżka relacji Warszawa Wschodnia (odj. 06:04) - Szklarska Poręba Górna (przyj. 13:45) od 9 maja br.;
• IC Śnieżka relacji Szklarska Poręba Górna (odj. 15:12) - Warszawa Wschodnia (przyj. 23:16) od 9 maja br.;
• IC Śnieżka relacji Wrocław Główny (odj. 10:55) - Kudowa-Zdrój (przyj. 14:16) od 9 maja br.;
• IC Śnieżka relacji Kudowa-Zdrój (odj. 15:02) - Wrocław Główny (przyj. 18:09) od 9 maja br.;
• TLK Tuwim relacji Warszawa Zachodnia (odj. 10:17) - Lublin Główny (przyj. 13:32) od 8 maja br.;
• TLK Tuwim relacji Lublin Główny (odj. 16:41) - Warszawa Zachodnia (przyj. 19:54) od 8 maja br.

Pociągi przywrócone na odcinku trasy:

• IC Kiev Express relacji Warszawa Zachodnia - Dorohusk (Kiev Pass) kursować będzie w skróconej relacji Warszawa Zachodnia (odj. 17:55) – Dorohusk (przyj. 22:25) od 8 maja br.;
• IC Kiev Express relacji (Kiev Pass) Dorohusk – Warszawa Zachodnia kursował będzie w skróconej relacji Dorohusk (odj. 05:40) – Warszawa Zachodnia (przyj. 10:50) od 9 maja br.;
• EIC Polonia relacji Warszawa Wschodnia - Zebrzydowice (Wiedeń) kursować będzie w skróconej relacji Warszawa Wschodnia (odj. 06:19) - Katowice (przyj. 08:58) od 8 maja br.;
• EIC Polonia relacji (Wiedeń) Zebrzydowice - Warszawa Wschodnia kursować będzie w skróconej relacji Katowice (odj. 19:04) – Warszawa Wschodnia (przyj. 21:41) od 8 maja br.;
• EIC Sobieski relacji Gdynia Główna - Chałupki (Wiedeń) kursować będzie w skróconej relacji Gdynia Główna (odj. 11:01) – Katowice (przyj. 17:12) od 9 maja br.; w dniu 8 maja br. pociąg kursuje w relacji skróconej Warszawa Wschodnia – Katowice;
• EIC Sobieski relacji (Wiedeń) Chałupki - Gdynia Główna kursować będzie w skróconej relacji Katowice (odj. 10:48) – Gdynia Główna (przyj. 17:00) od 8 maja br.

Zapewnione bezpieczeństwo podróży

PKP Intercity jest przygotowane na zapewnienie bezpiecznych przejazdów. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo podróżnych przewoźnik umożliwia obecnie zakup biletów na 50 proc. miejsc siedzących po to, aby podróżni mogli zajmować najwyżej co drugie miejsce siedzące. PKP Intercity stale monitoruje frekwencję w swoich pociągach. Ponadto na stacjach z najwyższą frekwencją i wymianą podróżnych obecni są pracownicy PKP Intercity, którzy przy wsparciu Straży Ochrony Kolei czuwają nad bezpieczeństwem i sprawnością podróży oraz monitorują zapełnienie pociągów, wykonując jednocześnie czynności kontrolne, wspomagając drużyny konduktorskie. Te działania pozwalają na reakcję, gdy spodziewana jest większa liczba podróżnych. W takich sytuacjach składy mogą być wzmacniane dodatkowymi wagonami, umożliwiając tym samym zajmowanie miejsc z zachowaniem odstępów pomiędzy podróżnymi.

Aby zapewnić bezpieczną podróż jak największej liczbie osób zainteresowanych danym połączeniem, PKP Intercity apeluje o pobierania rezerwacji miejsc do biletów okresowych oraz kupowania biletów z wyprzedzeniem. Najlepiej zrobić to przez kanały zdalne, m.in. poprzez stronę internetową intercity.pl czy aplikację mobilną IC Mobile Navigator. Dzięki temu przewoźnik będzie mógł efektywnie dostosowywać ofertę do obecnego zapotrzebowania.

W ostatnich tygodniach PKP Intercity zwiększyło częstotliwość dezynfekowania i czyszczenia składów. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami, czy toalety.

Przewoźnik przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad, których przestrzeganie przyczynia się do zdrowia i bezpieczeństwa innych, tj. zasłanianie ust i nos, zachowywanie bezpiecznej odległości, częste mycie rąk.
W środki ochrony osobistej i utrzymania higieny osobistej - maseczki i rękawiczki ochronne, żele do mycia i dezynfekcji rąk oraz środki do dezynfekcji terminali mobilnych wyposażeni są kierownicy pociągów i konduktorzy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5