NUMER 06/2022
NUMER 06/2022
Temat numeru:
Logistyka między Polską a Ukrainą
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Kolejne inwestycje PKP PLK na Nadodrzance ruszą na wiosnę

| PKP PLK 24.04.2015 227

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-04-24 08:00:39 Autor: Teresa Rozworowa
---.adsl.inetia.pl
Mam pytanie. Jestem laikiem kolejowym więc pytam na tym portalu.
Widzę , że od jakiegoś czasu Odrzanka jest modernizowana i stopniowo za jakiś czas będzie miała przyzwoite parametry. Czy w końcu będą po niej jeździły pociągi w relacji Szczecin - Wrocław ? A nie jak teraz przez Poznań?
2015-04-24 08:27:51 Autor: WROCLAWIANINN
---.153.88.211
Wiadomo skad jestem. Przyslu e sie niusom w tym temacie. To jest chyba jakas kpina. Ja nie bronie atrakcyjnej kolei Pomorzanom. Ale Dolny Slask dla centrali i warszawki to POLSKA C. Szumnie zapowiadaja podniesienie z 50 km na 120km. To jest zart, kiedy ruch na moscie w Brzegu Dolnym odbywa sie tylko jednym torem z predkoscia 20km [przynajmniej tak bylo jeszcze rok temu]. Drugi tor zamkniety i zarasta od 6 lat. Ponad 150 km do Zielonej Gory i 4h. Glogow jest waznym osrodkiem przymyslowym. Dodatkowo duzo ludzi dojezdza z tamtad do wroclawia do pracy do szkol. Kiedys do zielonki lecial nawet intercity. Obecne czasy w zaden sposob nie sa konkurencyjne z transportem samochodowym. Po wypiz..owkach, od nowej soli do zbaszynka jezdzi nowiutki komfortowy IMPULS. Mieszkancy Glogowa, Brzegu Dolnego, ale takze i wroclawia moga tylko sobie pomarzyc o cywilozwanych predkosciach 120/160km
2015-04-24 08:37:50 Autor: Z PLK
---.adsl.inetia.pl
Do Wroclawianin - nie bój się , za tamte fragmenty tez się zabierzemy, prawie cała odrzanka będzie wyremontowana!
2015-04-24 09:19:28 Autor: Rosomak
---.dynamic.chello.pl
@up
20 lat wam starczy na całość ?
2015-04-24 09:27:19 Autor: polski podatnik
---.internetdsl.tpnet.pl
A dlaczego nie na 160km/h...?
Za jednym zamachem zrobiło by się robote na przyszłe 10lecia a tak pewnie za pare lat ktoś rozsądny stwierdzi że jednak 120 km.h to za mało i trzeba modernizować znowu...
2015-04-24 10:29:34 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
W odpowiedzi na post Teresa Rozworowa:
"Mam pytanie. Jestem laikiem kolejowym więc pytam na tym portalu.
Widzę , że od jakiegoś czasu Odrzanka jest modernizowana i stopniowo za jakiś czas będzie miała przyzwoite parametry. Czy w końcu będą po niej jeździły pociągi w relacji Szczecin - Wrocław ? A nie jak teraz przez Poznań?"
Tak, ponoć od grudnia. Mają być 3 całoroczne i jeden sezonowy.
2015-04-24 10:56:02 Autor: Wroclawianin w Berlinie
---.228.216.128
Ja po cichu licze, ze po uzyskaniu rozsadnej predkosci na trasie Wroclaw-Rzepin, PIC zdecyduje sie uruchomic polaczenie Berlin-Wroclaw (a najlepiej Berlin-KRK, przez Wro, Opole, proteze).

Brak JAKICHKOLWIEK polaczen z Dolnego Slaska do Niemiec to po prostu skandal i ponury dowcip wypietej na reszte Polski warszawki.
2015-04-24 11:02:56 Autor: MK_Wro
---.228.216.128
W odpowiedzi na post scorpio:
"Tak, ponoć od grudnia. Mają być 3 całoroczne i jeden sezonowy."
@scorpio - masz jakies zrodlo tej informacji? Przy obecnym czasie przejazdu z Wro do Zielonki (3h)
to raczej nie ma sensu....
2015-04-24 11:33:56 Autor: MK_Wro
---.228.216.128
W odpowiedzi na post polski podatnik:
"A dlaczego nie na 160km/h...?
Za jednym zamachem zrobiło by się robote na przyszłe 10lecia a tak pewnie za pare lat ktoś rozsądny stwierdzi że jednak 120 km.h to za mało i trzeba modernizować znowu..."
Bo 160 oznaczaloby pelna modernizacje, a nie rewitalizacje. Inne wymogi prawne, znacznie wyzsze koszty itd. Rezultat: 120 w 2016 albo 160 w 2025... co wolisz?
2015-04-24 11:36:51 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
W odpowiedzi na post MK_Wro:
"@scorpio - masz jakies zrodlo tej informacji? Przy obecnym czasie przejazdu z Wro do Zielonki (3h)
to raczej nie ma sensu...."
Oficjalnych ci nie podam, nieoficjalne krążą już po sieci, wiele sprawdzonych :)
2015-04-24 11:39:27 Autor: MK_Wro
---.228.216.128
W odpowiedzi na post scorpio:
"Oficjalnych ci nie podam, nieoficjalne krążą już po sieci, wiele sprawdzonych :)"
No coz, dla mnie, jako ze mieszkam w Berlinie i czesto jezdze do Wrocka, bylaby to swietna wiadomosc. Oczywiscie jesli byloby skomunikowanie z BWE/BGE w Rzepinie...

Nadal uwazam, ze bez rewitalki na odcinku Wolow-Glogow nie ma to sensu. A ta bedzie dopiero w 2016.
2015-04-24 12:47:16 Autor: BvL
---.play-internet.pl
Nieoficjalnie mówią że trzy pary IC rel Szczecin - Wrocław, Ślązak Zielona Góra - Przemyśl i jedna para sezonowca pojedzie w RJ 2015/2016 przez Głogów i Legnicę
2015-04-24 13:19:43 Autor: PiOTS
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
regio czy tlk? bo sezonowo to tlk w czasie wakacji jeździło. w przypadku regio to te co jeżdżą do zg będą przedłużone do wrocławia?
2015-04-24 13:30:01 Autor: MK_Wro
---.228.216.128
W odpowiedzi na post BvL:
"Nieoficjalnie mówią że trzy pary IC rel Szczecin - Wrocław, Ślązak Zielona Góra - Przemyśl i jedna para sezonowca pojedzie w RJ 2015/2016 przez Głogów i Legnicę"
Hmm, przez Glogow i Legnice? Na odcinku Legnica-Rudna szlakowa 40, Rudna-Bytom Odrzanski 60, wiec bez rewitalek to raczek nie bedzie smigac. W grudniu 2015 na pewno te szlaki nie beda gotowe.
2015-04-24 19:03:37 Autor: MACHAIAVELI
---.12-79-r.retail.telecomitalia.it
21 kwiecien 2015r pociag regionalny Roma Termini - Civitavecia szybkosc 146 km/h. O czym my mowimy .
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 06/2022
NUMER 06/2022
Najnowszy numer Rynku Kolejowego poświęcony jest logistyce pomiędzy Polską a Ukrainą, a szczególnie palącemu problemowi przewozu zbóż. Czy kolej jest w stanie wywieźć zbiory ze „spichlerza Europy”? Oprócz tego piszemy m. in. o problemach kolei w sezonie wakacyjnym, układzie węzła kolejowego CPK i drugim torze WKD. W numerze prezentujemy też najnowszy raport ZDG TOR; nie brakuje również ciekawych rozmów.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR