Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Koleje Ukraińskie wracają do Kupiańska szynobusem Pesy

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
03-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Koleje Ukraińskie ponownie uruchomiły połączenia pasażerskie do Kupiańska. Na razie z Charkowa pod miasto kursuje autobus szynowy Pesy.

3 listopada Ukrzaliznycia poinformowała o reaktywowaniu połączeń pasażerskich Charków – Kupiańsk. Pociągów nie było od końca lutego, czyli od momentu inwazji na Ukrainę przez Rosję.

Na trasie Charków – Kupiańsk kursuje na razie spalinowy autobus szynowy Pesy, typu 620M. Pojazdy te znakomicie nadają się do jazd inspekcyjnych i, po ich zakończeniu, są przeznaczane do reaktywacji pociągów na terenach, które opuściła rosyjska armia. Przyczyną, dla której na reaktywowanych liniach jeżdżą małe spalinowe pojazdy jest często zerwana sieć trakcyjna. Tak jest też w tym wypadku.

Na razie pociągi nie dojeżdżają do samego Kupiańska. Aby było to możliwe, konieczny jest remont mostu kolejowego, który ucierpiał podczas walk. Most znajduje się już w zasadzie w Kupiańsku. Dlatego, do czasu zakończenia remontu, który już trwa, pociągi dojeżdżają do stacyjki Osinowo, skąd pasażerowie pociągu jadą 5,5 kilometra do Kupiańska autobusową komunikacją zastępczą.

Linia Charków – Kupiańsk do końca lutego była ważną, dwutorową, zelektryfikowaną magistralą. W Kupiańsku znajduje się ważny węzeł kolejowy. Ze stacji odchodzą dwie linie na południe – w kierunku Sewierodoniecka i Łymania, a także na północ – do Rosji. Przebieg tych ostatnich został przez Ukraińców przerwany, aby uniemożliwić ewentualny transport wojsk okupanta w głąb Ukrainy.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5