Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koleje Śląskie. Dodatkowe pociągi do Wisły także w wakacje

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-05-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koleje Śląskie. Dodatkowe pociągi do Wisły także w wakacje
Fot. Koleje Śląskie
Koleje Śląskie od czasu niezbyt udanego majowego długiego weekendu wprowadziły środki zaradcze. Przewoźnika i organizatora zaskoczył znaczny wzrost liczby chętnych na podróż koleją po wyremontowaniu linii kolejowej do Wisły. Jak Koleje Śląskie poradzą sobie z tym w przyszłości?

Jak pisaliśmy, podczas majowego długiego weekendu do pociągów do Wisły i Zwardonia nie mieścili się wszyscy chętni. Jak przekazuje rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba, skierowano wówczas do obsługi najbardziej pojemny tabor, zgodnie z możliwościami technicznymi spółki, ale, co ważne, również możliwościami infrastruktury. - Proszę zwrócić uwagę, że na linii do Wisły szereg przystanków ma długość krawędzi peronowych nie większą niż 150 metrów, co uniemożliwia zestawienie pociągów dłuższych niż złożonych z dwóch 4-członowych pojazdów- dodaje Zaremba.

Nie można w 100% przewidzieć rzeczywistych potoków

Jak zaznacza przedstawiciel spółki, z uwagi na brak rezerwacji miejsc oraz przyzwyczajenie do kupowania biletów na ostatnią chwilę, nie można w 100% przewidzieć rzeczywistych potoków pasażerskich. Często takie krótkie podróże nie są planowane nawet z jednodniowym wyprzedzeniem, z uwagi na niewielką odległość i liczne możliwości kursowania po województwie śląskim. Koleje Śląskie bazują na danych historycznych, analizach statystycznych i analizach czynników środowiskowych (pogoda), ale zawsze może wystąpić sytuacja nadzwyczajna.

Jak podaje, spółka po ocenie sytuacji z 1 maja 2023 r., niezwłocznie podjęła działania intensyfikujące wysiłki na rzecz zwiększenia możliwości taborowych. Tym samym uruchomiono dodatkowe pociągi w terminach 6, 7, 13 i 14 maja 2023 r. Na kolejny weekend 20 i 21 maja 2023 r. również przygotowano dodatkowe pociągi (i także 1 parę na ostatni weekend maja). Ponadto wystąpiono do organizatora o zgodę na rozszerzenie terminu pociągów dodatkowych na cały okres wakacji.

Przeprosiny i przygotowania do kolejnego długiego weekendu

Koleje Śląskie zaznaczają także, że rezerwa taborowa spółki jest i była adekwatna w stosunku do planowanej, zgodnej z wcześniejszymi analizami napełnień, oferty przewozowej, a informacje dotyczące dodatkowych przejazdów są i były przekazywane po otrzymaniu potwierdzenia, że całość oferty przewozowej jest gotowa do zrealizowania. Przewoźnik dodaje także, że dodatkowe pociągi zostały skierowane do obsługi kursów do Wisły, mimo że ze względu na święta przypadające na 1 i 3 maja 2023 r., część zewnętrznych podwykonawców (które miały dokonywać niezbędnych napraw i przeglądów taboru) nie pracowała w te dni.

Spółka przygotowuje się do długiego weekendu w czerwcu 2023 r. z podobnym (jak w maju 2023) 1-miesięcznym wyprzedzeniem, również bazując na obecnych doświadczeniach, jednak KŚ nie mają wpływu na zdarzenia niezależne (usterki, awarie, ograniczenia prędkości, wypadki). - Ze swojej strony deklarujemy, że dokładamy wszelkich starań, by zapewnić optymalne warunki przewozowe - mówi Maciej Zaremba.

-  Podróżni zostali publicznie przeproszeni za dyskomfort w podróży, jednakże przeprosiny wynikają przede wszystkim z prokonsumenckich wartości spółki i bezwzględnego poszanowania pasażera, a nie z wyłącznej odpowiedzialności przewoźnika, gdyż byłoby to niezgodne ze stanem faktycznym i zafałszowywałoby rzeczywistą specyfikę funkcjonowania kolei - dodaje.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Tabor i technika

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Michał Szymajda 07 lipca 2023

Ilu podróżnych jeździ między Skoczowem i Cieszynem?

Biznes

Jedna oferta na nowe zespoły trakcyjne dla Kolei Śląskich

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Tabor i technika

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Michał Szymajda 07 lipca 2023

Ilu podróżnych jeździ między Skoczowem i Cieszynem?

Biznes

Jedna oferta na nowe zespoły trakcyjne dla Kolei Śląskich

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5