Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Koleje Mazowieckie pozyskały 242 mln złotych na nowe Flirty

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
27-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
27-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Koleje Mazowieckie pozyskały 242 mln złotych na nowe Flirty
Fot. Koleje MazowieckieFlirt 3 z poprzedniej partii pojazdów.
Kolejom Mazowieckim udało się uzyskać pieniądze z Funduszy Europejskich dla Mazowsza na zakup 15 kolejnych zespołów trakcyjnych Flirt. Łącznie nowych Flirtów może (i prawdopodobnie będzie) jednak aż 50.

Mazowsze pochwaliło się właśnie, że otrzymało rekordowe dofinansowanie z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Umowę pomiędzy samorządem województwa a przewoźnikiem została podpisana 26 czerwca. Kwota dofinansowania to 242 mln złotych.

– Systematycznie inwestujemy w nowe pojazdy dla Kolei Mazowieckich. W sumie zaplanowaliśmy zakup aż 75 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dzisiejsza umowa pozwoli na zakup 15 nowoczesnych i ekologicznych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Nowy tabor to szansa na zwiększenie liczby połączeń i częstotliwości kursowania pociągów – powiedział wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Umowa na dofinansowanie zakupu 15 nowoczesnych pojazdów kolejowych będzie się wyróżniać na tle pozostałych inwestycji.

– W odróżnieniu od poprzednich projektów dostawa nowych zespołów trakcyjnych będzie kluczowa dla mieszkańców Mazowsza ze względu na fakt, że pojazdy będą kursować po wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie. Mówiąc wprost, będą one mogły jeździć zarówno do Radomia, Siedlec, czy też Ciechanowa. Warto podkreślić, że ten zakup przyczyni się również do poprawy warunków pracy drużyn pociągowych, a także zaplecza technicznego Kolei Mazowieckich – tłumaczy Cezary Lewandowski, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Łącznie samorząd kupi jednak nawet 50 Flirtów od Stadlera. Pomogą w tym inne unijne pieniądze - tym razem z KPO. O całym projekcie piszemy tutaj. Jeśli projekt zostanie doprowadzony do końca, Mazowsze będzie regionem, gdzie za kilka lat będzie jeździć łącznie 111 Flirtów. 61 Flirtów z fabryki z Siedlec jeździ już bowiem w komplecie po torach.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5