Partnerzy serwisu:
Pasażer

Koleje Mazowieckie obniżają ceny biletów na niektórych trasach, podwyższają na innych

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Koleje Mazowieckie obniżają ceny biletów na niektórych trasach, podwyższają na innych
Fot. Koleje Mazowieckie
Miły świąteczny prezent dla pasażerów Kolei Mazowieckich kursujących na pięciu trasach z dala od stolicy. Spółka, aby poprawić frekwencje w pociągach, decyduje się na obniżkę cen biletów. Jednocześnie jednak likwiduje oferty specjalne na innych liniach. W niektórych przypadkach będzie to skutkowało dość drastycznym wzrostem cen.

- Od 1 stycznia 2023 r. podróżni będą mogli skorzystać z nowej oferty specjalnej, której ceny biletów zostaną obniżone od 25% do nawet 35% - czytamy w komunikacie biura prasowego mazowieckiego przewoźnika.

Oferta będzie obowiązywała na 5. trasach:
• Drzewica – Radom Główny – Dęblin,
• Kutno – Płock – Sierpc – Nasielsk,
• Siedlce – Czeremcha,
• Tłuszcz – Ostrołęka,
• Małknia – Czyżew.

Sprawdziliśmy jak będą się kształtować ceny w praktyce. I tak na przykład za bilet normalny na trasie Tłuszcz - Ostrołęka zapłacimy po 1 stycznia 15,73 zł (obecnie 17,70) za przejazd z Radomia do Dęblin tylko  12,80 (obecnie 19,70), a na trasie z Małkini do Czyżewa 9,38 zamiast 13,60. Ale są też złe informacje.

- Jednocześnie uprzejmie informujemy, że z dniem 1 stycznia 2023 r. przestają obowiązywać następujące oferty specjalne: Warszawa Zachodnia – Otwock, Warszawa Wschodnia – Płock/Gostynin, Warszawa Wschodnia – Góra Kalwaria, Warszawa Rembertów – Warszawa Włochy - napisała spółka, która dodaje, że jeśli chodzi o Warszawę i jej okolice, to pasażerowie w dalszym ciągu będą mogli podróżować taniej do Otwocka, Góry Kalwarii, Warszawy Rembertów czy Warszawy Włochy, korzystając z obowiązujących w Obszarze Metropolitalnym Warszawy ofert z opłatami zryczałtowanymi lub oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. Zakres oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” obejmuje w całości lub częściowo wszystkie ww. odcinki.”

W praktyce oznacza to, że więcej za bilety w obszarze Warszawy i najbliższych okolic (np. Otwocka) nie zapłacą Ci, którzy korzystają z biletów miesięcznych lub okresowych ZTMu, a także Ci, którzy korzystając z pociągów KM wykorzystają w tym celu bilet jednorazowy ZTM (obecnie, w związku z remontem warszawskiej linii średnicowej na większości kolejowych tras w Warszawie można korzystać w pociągach KM z biletów ZTM).

Sprawa ma się gorzej, jeśli chodzi np. o pociągi do Płocka. Obecnie bilet z Warszawy do tego miasta kosztuje tylko 25,90. Po 1 stycznia zdrożeje aż do 41,40.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5