Partnerzy serwisu:
Biznes

Koleje Mazowieckie: Będą kolejne maszynistki

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
08-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Koleje Mazowieckie: Będą kolejne maszynistki
Fot. Koleje Mazowieckie
W Kolejach Mazowieckich pracuje obecnie 1000 kobiet, czyli ponad 1/3 wszystkich pracowników zatrudnionych w spółce. Wśród nich jest między innymi prawie 250 kasjerek biletowych, 195 pań dbających o czystość ,głównie pojazdów KM, blisko 190 kierowniczek pociągu, 2 maszynistki i 4 panie w trakcie szkolenia do pracy za nastawnikiem.

Pomimo że wszystkie z nich łączy kolej, każda z nich jest inna, na co najlepszym dowodem są pasje i zajęcia, które wykonują poza pracą. Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do poznania historii dwóch niezwykłych pań pracujących w KM: Dagmary Szczepkowskiej i Agnieszki Wiśniewskiej.

Dagmara Szczepkowska to jedyna maszynistka KM, która uzyskała autoryzację na autobusy szynowe. Na początku tego roku po raz pierwszy wyruszyła samodzielnie na szlak. Przed rozpoczęciem pracy za nastawnikiem była zawodowym kierowcą zarówno kilkuosobowych busów, jak i dużych autokarów. Dawało jej to radość, ale do czasu, gdy jednak zdecydowała się kontynuować rodzinną tradycję, zapoczątkowaną przez dziadka, konduktora, oraz tatę, kierownika pociągu z 40-letnim stażem.

Agnieszka Wiśniewska swoją przygodę z koleją rozpoczęła jako konduktora, następnie kierownik pociągu. Obecnie pracuje w Wydziale Kontroli Handlowo – Przewozowej, gdzie m.in. skrupulatnie przeprowadza czynności kontrolne dokumentów przejazdowych czy szkolenia w zakresie odprawy podróżnych. W wolnym czasie pasjonują ją sporty ekstremalne, takie jak skoki na bungee, czy wyczerpujące biegi z przeszkodami. 5 lat temu została natomiast żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej, w związku z czym musiała przejść szkolenie przygotowujące do przetrwania w trudnych warunkach. Nauczyła się strzelać z broni, a także udzielać pomocy przedmedycznej. Spośród ponad 100 osób została wyróżniona za „wzorową służbę oraz wysoki wkład w tworzenie 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej”.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5