NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Koleją do Modlina za trzy lata?

| wu, Rynek Kolejowy 07.01.2013 28

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-01-07 15:35:48 Autor: Maurycy_
---.97.198.254
A pas startowy zdążą naprawić?
2013-01-07 15:45:00 Autor: g0sc123
---.fucio.net
@@Redakcja: Ortografia!
2013-01-07 17:32:51 Autor: aa
---.icpnet.pl
znając życie po 5 miesiącach działania linii kolejowej, trzeba będzie na nowo przekopywać podtorze i wymieniać cały gruz i żelastwo!

a co do stacji podziemnej to jeszcze się okaże, że będzie to peron podobny jak w Balicach do którego ludzie muszą zasuwać długi kawał na piechote i nie będzie ani jednej wiaty chroniącej od deszczu i mrozu
2013-01-07 18:02:27 Autor: HPKS
---.ip-point.pl
Samorządowcom z Mazowsza polecam wycieczkę na Lubelszczyznę, gdzie linię kolejową ze Świdnika do portu lotniczego wybudowano w ciągu roku. Może nauczą się mniej mówić, a więcej robić. Swoją drogą, po co w porcie lotniczym Modlin podziemna stacja? Zabudowa za gęsta i miejsca na powierzchni brakuje, czy nadwyżka w budżecie Mazowsza za wysoka?
2013-01-07 18:49:30 Autor: m
---.centertel.pl
Tylko życzyć marszałkowi szczęścia! I pogratulować wielkiej wiary w samego siebie. Projekt POIiŚ w trybie zaprojektuj i buduj, na który jeszcze nie ogłoszono jeszcze przetargu.W najlepszym wypadku prace moga się rozpocząć w przyszłym roku.I to prace projektowe bo budowlane to jeszcze pòźniej.
2013-01-07 19:04:45 Autor: jep
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To ta słynna linia, która ma biec otoczona ekranami akustycznymi, żeby nietoperze nie wpadały pod pociągi? Pociągi jeżdżące głównie w dzień? Dziś pociągi towarowe tam jeżdżą w nocy i jakoś nietoperzy rozesłanych wzdłuż torów nie widać.
2013-01-07 19:09:06 Autor: Darek Paperson
---.178.191.27
Może z tą inwestycją, należałoby się wstrzymać, bo w 2015 roku może okazać się, że mamy linię kolejową do nieczynnego lotniska. Wszystko na to wskazuje, bo jak na razie to jest loteria czy samolot tam wyląduje/wystartuje z powodu mgły. A teraz jeszcze ten pas startowy, który trzeba wyremontować. Wszystko ma swoje granice, i kiedyś cierpliwość przewożników lotniczych się skończy. Kogo w tedy pociągi będą tam woziły? Mgłę czy dzieci puszczające latawce?
2013-01-07 19:56:42 Autor: dróżnik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chciałem tylko przypomnieć że linia ma być osłonięta 5 metrowym parkanem żeby nietoperze nie wpadały pod pociąg. Debil. który to wymyślił, nie wiedział że nietoperz może nadlecieć z góry - owe parkany będą tylko z boku, nie będzie dachu tego \'tunelu\'
2013-01-07 20:02:15 Autor: ja
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
proponuję przestać montować w pociągach okna. w końcu po co, lobby ekranowe niedługo nie pozostawi ani kawałeczka torów bez ekranu. A i ekrany trzeba też montować między torami, bo pasażer przejeżdżającego pociągu może się wystraszyć wymijania.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.