NUMER 06/2022
NUMER 06/2022
Temat numeru:
Logistyka między Polską a Ukrainą
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Kolej do Modlina z decyzją Środowiskową. Uwaga na nietoperze

| wu, Rynek Kolejowy 17.12.2012 115

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2012-12-17 14:16:12 Autor: dróżnik
---.145.99.53
Grubo przeginają pałę z tymi ekranami. Jak nietoperz echolokacją zlokalizuje ekran to w taki sam sposób zlokalizuje pociąg.

Poza tym, może Szanowna Redakcja zainteresuje się co słychać z linią do Płocka? Co prawda dr Karnowski być może storpedowałby ten projekt (bo podobno nowych linii nie opłaca się budować), ale na szczęście budować chce województwo mazowieckie.
2012-12-17 14:19:55 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
W odpowiedzi na post dróżnik:
"Grubo przeginają pałę z tymi ekranami. Jak nietoperz echolokacją zlokalizuje ekran to w taki sam sposób zlokalizuje pociąg.

Poza tym, może Szanowna Redakcja zainteresuje się co słychać z linią do Płocka? Co prawda dr Karnowski być może storpedowałby ten projekt (bo podobno nowych linii nie opłaca się budować), ale na szczęście budować chce województwo mazowieckie."
@dróżnik:
nie województwo a wojewoda (z Płocka)
A więc do wyborów.
2012-12-17 14:28:19 Autor: rp1polska
---.183.171.83.dsl.dynamic.t-mobile.pl
5 metrowe ekrany! LOL. chyba żart
2012-12-17 14:35:00 Autor: hahaha
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Proponuję aby najpierw Modlin Airport zainwestował w ILS i to cat II, bo za pół roku wszystkie linie się z stamtąd zwiną i nowiutkimi torami będzie jeździło paliwko do awionetek...
2012-12-17 14:36:25 Autor: KK
---.226.194.62.dormar.net.pl
Wydaje mi się, że w związku z wycofaniem się z Modlina największego przewoźnika, który z niego dotychczas korzystał (wizz), budowa tej linii nie ma żadnego uzasadnienia. Należałoby raczej najpierw wyposażyć port lotniczy w systemy nawigacyjne, żeby dało się na nim lądować nie tylko przy dobrej pogodzie, a dopiero później przejmować się dojazdem.
2012-12-17 14:42:29 Autor: szmin
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
wizzair wycofuje się z modlina? jak to, co się stało? jakieś źródło?
2012-12-17 14:45:07 Autor: Pimokia
---.play-internet.pl
Jeden samolot wycofali do Budapesztu.
Reszta lata i będzie latać normalnie.
2012-12-17 14:46:31 Autor: Ave Ja
---.ip.netia.com.pl
Ekrany 5 metrów?
To może niech cała linia bezie w tunelu!!!

Biedne nietoperze, jeszcze wszystkie drogi w okolicy powinny być ogrodzone ekranami, nie walą tam czasem nietoperze w samochody?
2012-12-17 14:56:01 Autor: Bozia
---.range86-148.btcentralplus.com

Bozia
W odpowiedzi na post szmin:
"wizzair wycofuje się z modlina? jak to, co się stało? jakieś źródło?"
Przynajmniej do 6 stycznia 2013 (jednak czuje, że zostaną przynajmniej do czasu założenia ILS 2), gdyż mają już dość mgieł i ciągłych przekierowań na Okęcie z powodu braku ILS na Modlinie.

A źródło - http://www.pasazer.com/in-12604-wizz,przeniesie,sie,na,okecie.php
2012-12-17 15:00:54 Autor: Bozia
---.range86-148.btcentralplus.com

Bozia
W odpowiedzi na post Pimokia:
"Jeden samolot wycofali do Budapesztu.
Reszta lata i będzie latać normalnie."
Dziś, pieć lotów Ryanaira musiało zlecieć z Modlina do Łodzi, z czego dwa (Paryż i Frankfurt) wróciły na pusto do swoich baz (zapewne, aby nie rozpieprzyć zaplanowanej rotacji)
2012-12-17 17:38:58 Autor: jacek32
---.111.238.211
ILS juz jest zainstalowany, tylko musi istnieć 3 miesiące żeby dostać certyfikat ILSI, a kolejne 3 miesiące aby dostać cetryfikat ILSII.
2012-12-17 18:39:01 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
W odpowiedzi na post GFM:
"@dróżnik:
nie województwo a wojewoda (z Płocka)
A więc do wyborów."
@dróżnik:
poprawka: nie wojewoda a marszałek sejmiku wojewódzkiego

A tak poza tym:
Skoro linia ma przebiegać po dotychczasowej bocznicy, to chyba
zbyt wiele zmieniać nie trzeba?
Tak będzie najtaniej i najszybciej.
Jedynie końcówkę pod ziemię zagłębić żeby nie kolidowała.
A o ekranach to już od dawna wiadomo, że bardziej szkodzą
niż pomagają. Ekolodzy o tym trąbią a beton twardy.
Zakrzaczenie wysokie na metr i wystarczy.
Jakieś tuje, jałowczyki co by na zimę nie rzedły.
Nie dajmy się zwariować. Lobby ekranowe atakuje.
Nie można ulegać.
2012-12-17 19:34:59 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
na linii E 30 (chyba ważnej)Wrocław- Opole ważniejsze są ekrany 4m i znalazły sie pieniądze na takie absurdy a kogo to obchodzi ,że w Lipkach wał siada i 160v mamy z głowy i teraz jak ktos zapyta aby zbudowac np estakadę w tej miejscowości to odpowiedz jest a kto wyłoży kasę ( a na ekrany kasa sie znalazła i to jest wkurzające)
2012-12-17 19:45:56 Autor: *
---.dip.t-dialin.net
Czy ta linia ma być \"pod prądem\" ?
2012-12-17 19:53:02 Autor: mały króliczek
---.opera-mini.net
Modlin - London City - Modlin: Tupolew 204. Modlin -Moskwa - Modlin: Airbus 320. Znaczy się za Tu154 101 i 102 trzeba wstawić 3 samoloty Tu204 i 3 samoloty Airbus 320.
2012-12-17 20:13:07 Autor: Gubernator Kalifornii
---.CNet2.Gawex.PL

Gubernator Kalifornii
W odpowiedzi na post Ave Ja:
"Ekrany 5 metrów?
To może niech cała linia bezie w tunelu!!!

Biedne nietoperze, jeszcze wszystkie drogi w okolicy powinny być ogrodzone ekranami, nie walą tam czasem nietoperze w samochody?"
Dawno nie czytałem tak trafnego komentarza!!! Normalnie wybuchłem śmiechem po jego przeczytaniu!!! Kolego uderzyłeś w sedno!
Cała ta natura 2000 mnie rozwala na całego... Gdy się buduje zwykłe drogi, jakoś nikt nie każe budować mostów dla jeleni, dzików, lisów, płotów dla żab, węży, czy różnych odstraszaczy zwierząt. Nigdy tego się nie robi. Jak droga jest poza terenem zabudowanym, to tnie się 90km/h i najwyżej stawia znak ostrzegawczy o zwierzynie leśnej. To wszystko... Nawet teraz się tak robi!!! A jak buduje się nawet zupełnie zwyczajną linię, do takiego np Modlina, to już ekrany na 5 metrów, wpływ na netoperki, etc. To jakaś kpina, żart i kabaret!!! Kolej ma o niebo gorzej niż drogi!!!

Jeszcze raz: Świetny komentarz!!!
2012-12-17 21:14:52 Autor: paf
---.warszawa.vectranet.pl
Wizz przeniósł WSZYSTKIE loty na Okęcie, rzekomo do 6 stycznia 2013 r., ale daję sobie głowę uciąć, że przedłużą to bezterminowo do czasu uruchomienia ILS. A najlepszy witz jest taki, że ten ILS I kat. nic nie da, bo tam są ciągle mgły TOTALNE (wojsko coś mogłoby na ten temat powiedzieć). W ILS II kat. za to nie wierzę na tak prowincjonalnym lotnisku, w całej Polsce ma go tylko Okęcie, a i to dopiero od niedawna. Lokalizacja lotniska w Modlinie to był strzał w stopę, położone w zlewni dwóch dużych rzek, z doskonale znanymi problemami odnośnie zalegania mgieł przez większość roku. Były 3 inne lokalizacje do wyboru, a taki Sochaczew bił Modlin o parę długości. No, ale wybrano Modlin... i teraz zapewne za jakiś czas budżet państwa będzie DOPŁACAŁ do zakupu ILS III kat., żeby to cudo w ogóle mogło funkcjonować w cywilnym ruchu lotniczym.
2012-12-17 21:35:01 Autor: GFM
---.warszawa.vectranet.pl
@*:
Jak najbardziej pod prądem
KMy już mają stosowne EZTy
(znaczy Elfy 4 wagonowe)
do obsługi tej linii.
Na razie kończą na stacji
\"MODLIN\".

@Gubernator Kalifornii:
A o obwodnicy Augustowa słyszałeś?
Ciągle jeszcze nie powstała
bo jakieś żaby i coś jeszcze.
A ekolodzy to się nawet do drzew
przeznaczonych do wycinki
przywiązywali.

To wszystko zależy kiedy komu sodowa uderzy.
Jak się nikt do kwitów nie przyczepi, to
najgorszy bubel przechodzi.
A jak przyczepi to patrz Augustów.
2012-12-17 22:17:33 Autor: dróżnik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@GFM

Nie dajmy się zwariować. Lobby ekranowe atakuje.
Nie można ulegać.

W pełni się zgadzam, ale nie jestem pewien czy po tej decyzji RDOŚ można jeszcze jakoś zablokować ekrany. Jak znam PLK, to z pewnością wybudują, chociaż jest debilizm.
Co do Augustowa, to powiem tylko że kolejarze w tamtym momencie dali dupy. Zamiast krzyczeć na całe gardło że mamy gotowe rozwiązanie, bo te wszystkie TIRy weźmiemy pociągiem, to siedzieli cicho. Tylko ja krzyczałem, ale kto mnie posłuchał...
2012-12-17 22:37:13 Autor: Maurycy_
---.97.198.254
I przez te nietoperze Wizzair ucieka z Modlina ...
2012-12-18 11:04:13 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Maurycy

na nietoperzach też idzie zarobić słyszałem ostatnio jak żabojady przyjechały do biebrzańskiego parku podziwiać łosia i trzeba im to pokazac jak chcą podziwiac ale i odpowiednio kasowac aby to pendolino sie trochę zwróciło
2012-12-18 11:07:30 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
jeszcze jedno a oni nie będą przyjeżdżać do Modlina Wizzirem
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 06/2022
NUMER 06/2022
Najnowszy numer Rynku Kolejowego poświęcony jest logistyce pomiędzy Polską a Ukrainą, a szczególnie palącemu problemowi przewozu zbóż. Czy kolej jest w stanie wywieźć zbiory ze „spichlerza Europy”? Oprócz tego piszemy m. in. o problemach kolei w sezonie wakacyjnym, układzie węzła kolejowego CPK i drugim torze WKD. W numerze prezentujemy też najnowszy raport ZDG TOR; nie brakuje również ciekawych rozmów.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR