NUMER 09/2021
NUMER 09/2021
Temat numeru:
Kolej 2021
szukaj
Śledź nas:

Kierowniczka z niedosłuchem, pomocnik daltonista. Będą kolejne kontrole w Kolejach Dolnośląskich

| jm, Rynek Kolejowy/Radio Wrocław 11.07.2014 279

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-07-11 11:22:23 Autor: ISDR
---.tktelekom.pl
"... zima nie pozwoliła na przeprowadzenie części z planowanych prac ..." - jaka zima człowieku? Pora roku była, owszem, ale w tym roku (2013/2014) przecież nie było prawie żadnych mrozów ani opadów śniegu. Już byście sobie chociaż wiarygodne wymówki wymyślali!
2014-07-11 11:23:25 Autor: vvde
---.devs.futuro.pl
Pani Kierowniczka to została nawetuwieczniona na zdjęciu :) Pani kierowniczko, pani kierowniczko! i nawet nie ma co liczyć, że odpowie "Czego?" :D ale na serio - to faktycznie powinni przede wszystkim ściągnąć lekarzy którzy podbili swoja pieczątkę dopuszczającą do pracy
2014-07-11 11:28:59 Autor: gosc
---.dynamic.gprs.plus.pl
Gdzie jest teraz Synth, szef "S" w KD? Czekamy!
2014-07-11 11:55:53 Autor: p
---.dynamic.chello.pl
puciong w krzakach lol
2014-07-11 12:11:50 Autor: tomaszz
---.dynamic.gprs.plus.pl
A ja chcialem zapytac o termin polaczenia i reorganizacji w ramach wielkiej grupy PKP spolki Przewozy Regionalne ??? - mam nieodparte wrazenie ze madrze przeprowadzona restrukturyzacja zatrudnienia z jednoczesnym oddluzeniem spolki i wlaczeniu jej do grupy PKP pozwolilaby odbudowac przewoz pasazerow przynajmniej na poziomie 500 mln rocznie.

Wprowadzic trzeba bardzo dynamiczny system sprzedazy biletow obejmujacy grupe PKP. Stancie na glowie ale przyciagnijcie pasazerow - samochod tak i owszem ale tylko jako dojazd do najblizszej stacji PKP - dalej klient ma trafic w najlepsze rece w kraju - ktore dowioza go szybko i bezpiecznie we wskazane miejsce. Zamowia nawet pizze, dostawca bedzie czekal na najblizszej stacji...wynajma hotel...samochod ...pensjonat...
Mozna by sobie wymyslac i wymyslac ale wazne jest by stworzyc potezna baze jako punkt wyjscia do smialych koncepcji transportowych plus.....inne uslugi....
Nie szatkujmy ogromnego kolosa jakim ciagle sa Przewozy Regionalne - ta spolka ma ogromny potencjal jako calosc !!!!!!

Jesli chodzi tylko o brak wizji ......... , to tylko tyle ze na chwile obecna kolej jest niezastapionym elementem zebysmy stali sie poteznym organizmem gospodarczym.
Zwiekszyc mobilnosc spoleczenstwa ! - tylko kolej , szybka kolej moze pomoc .

Dziwie sie urzednikom , ministrom...etc , ze tyle jeszcze w naszym kraju jest ciekawych i odwaznych rzeczy do zrobienia...Sluchajcie nie wszyscy obywatele maja sluzbowe auta,mieszkania,diety....
Niby duzo sie robi a niewiele to daje - widze w moim otoczeniu nieustanny odplyw mlodych ludzi znajacych nawet po dwa jezyki obce za granice....mlodzi nie maja zdolnosci kredytowej !!!!!!! - a niby jak ja maja zdobyc ?????
A czy mozna sobie wyobrazic lepsza polityke pro rodzinna niz naprawde porzadne doplaty do kredytow mieszkaniowych dla mlodych...a jesli kolego, kolezanko urodzi ci sie trzecie dziecko to 30 % kredytu splaci za ciebie panstwo.....- to nam wszystkim sie oplaci bo poki co to rozpedzamy sie po rowni pochylej w dol.....
2014-07-11 13:29:36 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
Jeszcze tylko niewidomego z białą laską brakuje na lokomotywie i będzie cacy. Strach wsiąść do pociągu w tej Polandii.
2014-07-11 13:59:04 Autor: Albercik
---.static.chello.pl
Maszynista-daltonista - wydumany problem! I tak przecież się jeździ na sygnał zastępczy a Sz jak wiadomo jest koloru białego więc co ma do tego widzenie barw? :P
2014-07-11 14:07:18 Autor: Głos z USA
---.hsd1.il.comcast.net
W odpowiedzi na post Albercik:
"Maszynista-daltonista - wydumany problem! I tak przecież się jeździ na sygnał zastępczy a Sz jak wiadomo jest koloru białego więc co ma do tego widzenie barw? :P"
Przypominała mi się głośna scenka, motorniczego z Krakowa przed 25 laty. Otóż motorniczy przy Dworcu Głównym oczekiwał na podmianę na tramwaj nr4. Znalazł na przystanku białą laskę inwalidy, i postanowił ją zabrać, i oddać do punktu kontroli ruchu MPK przy Rondzie Mogilskim. Jak jego zmiennik podjechał na przystanek, ten podchodząc do tramwaju, udał niewidomego, i zaczął laską uderzać o drzwi motorniczego. Kiedy zajął miejsce po poprzednim motorniczym, w tramwaju zrobił się popłoch.
2014-07-11 15:14:18 Autor: kokoloko
---.adsl.inetia.pl
Wiecie komu można wciskać że maszynista miał atak serca? Moherowi po wyjściu z kościoła.. Tylko dlaczego człowiek po ataku serca rozmawia parę minut później przez telefon. Co widać na załączonym obrazku. Wiem że ten naród jest głupi i ślepy ale zaznaczam że nie wszyscy. Człowiek traci przytomność do tego stopnia że nie pamięta nic od wjazdu do Trzebnicy i jeszcze ma siłę chodzić i dzwonić do dyspozytora i kierownika. Tyle jest w tym prawdy co w tym że PO chce dobrze dla społeczeństwa.
2014-07-11 17:13:21 Autor: Głos z USA
---.56.12.133
@kololoko

Zalecam ci przestudiować źrodła medyczne!. Można dostać chwilowego ataku serca, chwilowa zapaść, omdlenie, zaslabniecie, ect. Są to oczywiście wyjatki, ale sa. Nie kazdum arak Seneca, jak skórcz kończy się nieprzytomnoscia. Uczyłem się tego nie tylko na kursie maszynistów w Polsce, ale i w USA.
2014-07-11 17:15:15 Autor: Glos z USA
---.56.12.133
Sorry za błędy cos mo Telefonica przekreca.
2014-07-11 18:09:09 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@Pewnie Kolejarzowi z USA chodziło o tzw stan przedzawałowy lub zwykłą wieńcówkę.
Maciej G
2014-07-11 18:23:46 Autor: kokoloko
---.adsl.inetia.pl
Wiem że kolejarze (przynajmniej w większości) to fachowcy od wszystkiego. Lecz jeśli maszynista nie pamięta nic od momentu zanim wjechał do Trzebnicy to patrząc ze strony psychologicznej-ma w tyłku telefony do dyspo i kier. Jest wystraszony w obawie o swoje zdrowie. Dopiero później martwi się o całą resztę. Od tego ma kierownika pociągu lub konduktora który zajmuje się problemem. Ja wiem że wam tam w USA można wcisnąc każdy kit. Tu w polsce są troche bardziej rozgarnięci ludzie.
2014-07-11 19:41:37 Autor: .
---.legnica.vectranet.pl
Żebyś ty nie zaliczył wyroku za pisanie takich bzdur... ludzie pracujący w drużynach nie mogą być karani, udowadniają to, a jak mają wyrok - pracodawca wie o tym natychmiast i do widzenia. Masz dowody, czy piszesz co ci się wydaje i dalej mylisz jednego z pracowników z tępym mikolem gdzieś spod Lubawki?
2014-07-11 20:11:47 Autor: bimber
---.dynamic.chello.pl
A w tych kolejach też przewodniczącym rady jest niejaki wojtek ś. podpłkownik ludowego wojska polskiego? bo w patologiach regionalnych jest i może jest tam też tak niebezpiecznie?
2014-07-11 21:33:10 Autor: essssbeck
---.dynamic.chello.pl
Zostawcie Wojtka! On został prezesem, oj jebnułsa ,,frazesem"
2014-07-11 23:16:59 Autor: Miro
---.146.245.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Coś tu nie halo.Mam sporo znajomych kolejarzy i z tego co wiem, to oficjalne badania są bardzo rygorystyczne.Kolega jak chciał zrobic badania na kierowcę, to lekarz gdy usłyszał,ze ten jeździ jako maszynista,powiedział,ze nie ma co badać, bo tamte badania przejść bezproblemowo nie jest łatwo.Raz tez sie koledze przytrafiło.W badaniu pokazało mu ciut za wysoki cukier,wiec dostał na pół roku z ograniczeniem predkości.Tak , że nie mógł jeździć na głównych liniach.A to automatycznie mniejsza kasa.
2014-07-12 23:01:00 Autor: Hrc
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
kto finansuje nagonkę na KD i dlaczego? nic nie było słychać o KD a tu naraz natłok negatywnych informacji
2014-07-14 14:11:46 Autor: Zenoniusz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A gdzie ten bezimienny "obrońca uciśnionych kade"? Chociaż jak genia poszła to może już nie pisze, bo premii już dodatkowej nie będzie. A teraz biedak pewnie jeszcze musi siedzieć na wojska polskiego i odliczać upływające minuty ;)
2014-07-14 15:01:10 Autor: Palomino XIII
---.internetdsl.tpnet.pl
Pracownicy wymagają dodatkowych szkoleń :>
2014-07-25 23:49:42 Autor: dodaelektroda
---.opera-mini.net
Proponuje sprawdzić panią Izabele J. kierownika pociągu w Kluczbork-tam się dopiero dzieje!!!
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2021
NUMER 09/2021
Oddajemy w Państwa ręce specjalny, dedykowany TRAKO numer miesięcznika "Rynek Kolejowy"! Będzie on dostępny na targach w Gdańsku. Zachęcamy do odwiedzenia nas na stoisku nr 38 w hali B. To jedna z niewielu okazji, by spotkać się z naszymi ekspertami oraz zespołem redakcyjnym i sprzedażowo-konferencyjnym!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR