NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

KD podpisały umowę ws. połączeń transgranicznych

| Koleje Dolnośląskie 11.12.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-12-11 12:00:31 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Wolne Państwo Saksonia?
To jacyś separatyści?
2015-12-11 12:06:01 Autor: traveller
---.play-internet.pl
chyba kraj związkowy... oj redachtorzy, redachtorzy...
2015-12-11 12:23:03 Autor: bruno
---.226.217.117
Jeszcze pociąg Jelenia Góra - Dresden Hbf ze skomunikowaniem w Jeleniej Górze z pociągiem z/do Szklarskiej Poręby i będzie git! Niemcy na pewno chcieliby takiego pociągu, więc wszystko w rękach strony polskiej.
2015-12-11 12:28:19 Autor: WCH
---.tktelekom.pl
Myślę, że jest dobrym rozwiązaniem połączyć Gȍrlitz z Karkonoszami jest trafnym pociągnięciem. Oby tylko nie robić nerwowych ruchów i nie liczyć podróżnych w drugim dniu uruchomienia. Myślę, że sezon zimowy utworzy potok podróżnych, a letni go ugruntuje. Powodzenia:)
2015-12-11 12:32:01 Autor: gość
---.dynamic.gprs.plus.pl
@ traveller oficjalnie "Freistaat Sachsen" - zerknij na https://pl.wikipedia.org/wiki/Saksonia
2015-12-11 12:37:30 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
@gość

Wolne państwo, a wolny kraj to spora różnica...
Państwem są Niemcy, a krajem np. Saksonia. Wolnym, czy zniewolonym, jeden pies.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Kraj

kraj – obszar państwa
kraj – jednostka podziału administracyjnego niektórych państw świata:
kraj związkowy – w Niemczech, Austrii
2015-12-11 12:46:22 Autor: globtroter
---
Dlaczego nie można stworzyć wspólnego biletu całodziennego (coś na zasadzie "Podróżuj z KD", ale ważnego w każdy dzień tygodnia) umożliwiającego podróżowanie wszystkimi pociągami KD i Vogtlandbahn? Mógłby się nazywać np. "Podróżuj z KD i Vogtlandbahn" i kosztować powiedzmy 40 zł. Albo dogadać się z Vogtandbahn, żeby nasze bilety "Podróżuj z KD" były honorowane przez tą spółkę, a ich całodzienne bilety honorowane przez KD. Na pograniczu niemiecko-czeskim takie bilety są normą. I są bardzo popularne wśród turystów, bo kosztują na tyle mało, że opłaca się zostawić auto w domu i jeździć po całym regionie pociągami. A przewoźnicy zarabiają, bo takie bilety nakręcają ruch turystyczny w ich pociągach. Warto by też pomyśleć o całodziennym bilecie na wszystkie pociągi, a nawet inne środki transportu obejmującym cały Dolny Śląsk i całą Saksonię. Coś takiego jak od dawna funkcjonuje na pograniczu niemiecko-czeskim (Celodenní jízdenka+Německo - kupujesz bilet całodzienny na całą sieć ČD w dowolnym kraju np. usteckim i jeździsz też pociągami w przygranicznej strefie Niemiec). Czesi dali radę dogadać się z Niemcami a my nie potrafimy? Dopiero takie bilety ożywiłyby przygraniczny ruch turystyczny na pograniczu polsko-niemieckim, a nie jakieś niefunkcjonalne "Promocje Drezdeńskie", gdzie taniej wychodzi jazda z Jeleniej Góry do Drezna na bilecie Euro-Nysa i dokupując do niego normalny bilet na odcinek Gosshartau - Drezno niż korzystając z tej "promocji". Jeden prosty bilet i finito, a nie jakieś skomplikowane promocje z różnymi cenami i obszernym regulaminem.

Tak więc panie prezesie, panie marszałku - do dzieła!
2015-12-11 12:50:58 Autor: O_Q
---.tktelekom.pl
A tak nawiasem mówiąc nad Nysą Łużycką jest most.
2015-12-11 12:51:35 Autor: km_zg
---.dynamic.chello.pl
Zanim znowu ktoś zacznie hejtować kolejnego biednego dziennikarza RK radzę sobie przeczytać, dlaczego Saksonia jest wolnym państwem.

http://www.sachsen.de/pl/196.htm
2015-12-11 12:59:14 Autor: marek.p
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@globtroter:

Za 40 zł z Wrocławia do Drezna i z powrotem? Niedasię. Bo wtedy wzrósłby ruch turystyczny w pociągach Wrocław - Drezno, pociągi byłyby jeszcze bardziej zatłoczone, trzeba by było wynająć dodatkowe jednostki od Niemców, zapłacić im jeszcze więcej itd.

A dlaczego w Czechach da się pojechać z Usti nad Labem do Drezna i z powrotem za równowartość ok. 40 zł i nie ma tłoku w pociągach?

Pociągi Wrocław - Drezno od samego początku zostały źle pomyślane, bo będą obsługiwać w 99 procentach ruch lokalny w Polsce do pracy i szkół, a podróżni do Niemiec to będą jedynie niedobitki. Albo zrobić droższe bilety na odcinku krajowym albo przekierować desira do Jeleniej Góry a do Wrocławia zrobić skomunikowanie w Węglińcu z dużo pojemniejszymi Impulsami. I wtedy da się pojechać do Drezna tanio i szybko.
2015-12-11 14:22:17 Autor: słownik wyrazów obcych
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Czy szanowny autor mógłby wrócić do szkoły podstawowej na lekcję geografii po to by dowiedzieć się że Nysa Łużycka to nie jest szosa? A potem sprawdzić w słowniku znaczenie słów "wiadukt" i "most"?
Nie wstyd autorze?
2015-12-11 14:31:14 Autor: jonek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ słownik wyrazów obcych:

Pod wiaduktem prowadzi też droga wzdłuż Nysy, a w przypadku gdy jest i rzeka, i droga, prawidłowym określeniem jest wiadukt.

I komu teraz jest wstyd?
2015-12-11 15:38:04 Autor: Beatryczka
---.245.110.111
Kompletna głupota i kolejne pieniądze podatników wyrzucone w błoto. Co za kretyn wymyślił, żeby inwestować w malowanie nieswojego taboru wypożyczonego na 3 lata od Niemców? A jak się znów marszałkowi odwidzi i zawiesi połączenia do Drezna to co, apiać będą przemalowywać na czerwono? Komu przeszkadzał czerwony kolor? Pomijam kwestię brudu, który na czerwonym jest mniej widoczny niż na białym i żółtym i już oczami wyobraźni widzę jak Niemcy nabijają się z polskich "brudasów". Swoją drogą dziwię się, że Niemcy się na to zgodzili. Wyróżnikiem pociągów Wrocław - Drezno był czerwony niemiecki tabor i tak powinno pozostać!
2015-12-11 15:58:46 Autor: Beatryczka
---.245.110.111
Kompletna głupota i kolejne pieniądze podatników wyrzucone w błoto. Co za kretyn wymyślił, żeby inwestować w malowanie nieswojego taboru wypożyczonego na 3 lata od Niemców? A jak się znów marszałkowi odwidzi i zawiesi połączenia do Drezna to co, apiać będą przemalowywać na czerwono? Komu przeszkadzał czerwony kolor? Pomijam kwestię brudu, który na czerwonym jest mniej widoczny niż na białym i żółtym i już oczami wyobraźni widzę jak Niemcy nabijają się z polskich "brudasów". Swoją drogą dziwię się, że Niemcy się na to zgodzili. Wyróżnikiem pociągów Wrocław - Drezno był czerwony niemiecki tabor i tak powinno pozostać! Macie przemalować te pociągi z powrotem na czerwono, bo zrobię wam taką antyreklamę na Youtube i jeszcze Facebooku, jakiej świat nie widział!
2015-12-11 16:03:16 Autor: Beatryczka
---.245.110.111
Właśnie dowiedziałam się, że jest jeszcze gorzej! Przecież to będzie wyglądać tak idiotycznie, że aż nie potrafię tego skomentować. Totalne bezguście i pośmiewisko! Ktoś ma zdjęcie tego "cuda" na torach? Jutro rano będę jechała do Wrocławia to może wypatrzę to coś na Pątnowskiej. A jak będę w Legnicy to zrobię im taką awanturę, że popamiętają do skończenia świata i jeden dzień dłużej!
2015-12-11 16:10:41 Autor: st
---.tktelekom.pl
Rozumie, że @Beatryczka uważa, że należy reklamować przewoźnika od którego TYLKO pożycza się tabor, a nie swoje własne barwy handlowe? Rozumiem, ze być moze PR wstydził się i w swych komplekasach wobec niemieckich kolei nie potrafił wywalczyć prawidłowego oznaczenia swoimi zankami niemieckiego taboru, ale teraz proszę zauważyć że jeździ ktoś inny...
2015-12-11 16:28:56 Autor: jotek
---.242.219.50
Ja myślę, że PR-y po prostu miały więcej rozsądku i nie wywalały pieniędzy na takie bzdety jak przemalowywanie pociągów. A dla KD liczy się tylko pijar, pijar i jeszcze raz pijar, nie ważne, że pasażerowie będą jeździć na glonojada w tych małych szynobusach do Legnicy, Bolesławca i innych miejscowości.
2015-12-11 16:29:58 Autor: Iro
---.adsl.inetia.pl
One i tak nie były czerwone tylko w kolorze Trilexu. Więc po co to ujadanie?
2015-12-11 16:48:41 Autor: malarz artysta
---
Ciekawe czy Stadlery jeżdżące do Liberca też KD przemalują w swoje barwy? Najlepiej tak samo jak desira do Drezna, tj. pół pojazdu zostanie niebieskie, a pół będzie w żółtą falę.
2015-12-11 16:55:56 Autor: Beatryczka
---.245.110.111
Gdzieś uciekło mi zdanie "Jak Noemka to zobaczy to ich śmiechem zajеbie!", więc dopisuję:

Jak Noemka to zobaczy to ich śmiechem zajеbie!
2015-12-11 17:00:20 Autor: Błażej
---.austin.hp.com
Sorry, pomyliłem się, miało być: Kolejny artykuł o KD, a więc zaraz zacznie się a raczej już się zaczął hejt i trolling waginosceptycznych infotrolli zaczadzonych legnickim szowinizmem, którzy żrą się na "rynsztoku" z przyduрasami Rachwalskiego o podobnych upodobaniach.
2015-12-11 17:47:29 Autor: KD Troll z gniazda jeleniogórskich drużyn konduktorskich
---.118.131.11
Beatryczka, jak ty się wyrażasz??? Znowu robisz rynsztok na "Rynku"! I nie tylko na "Rynku". Na to są paragrafy! Korsarz każdego namierzy, nawet fryzjerskiego szczura kryjącego się za Torem. I znów infotrolle zapłacą wizytą policji i prokuratury...
2015-12-11 18:14:17 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
@km_zg

to napisał jakiś Niemiec ledwo szwargoczący po polsku, stąd mylenie wyrazów o lekko pokrewnym znaczeniu. Proszę nie powoływać się na takie źródła literackie!
2015-12-11 22:46:14 Autor: KrakusE30
---.centertel.pl
Brawo KD! A zwłaszcza UMWD :D.

Dobra robota, tak 3mać! Powodzenia, w 2016 roku Wrocław Europejską Stolicą Kultury.
2015-12-11 22:54:06 Autor: wrocman
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
"w 2016 roku Wrocław Europejską Stolicą Kultury"

Raczej Europejską Stolicą Ksenofobii.
2015-12-11 23:17:40 Autor: słownik wyrazów obcych
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@jonek
Możesz wskazać normę słownikową czy to takie Twoje językowe widzimisię? Rzeka jest szersza od drogi więc...
2015-12-12 10:48:18 Autor: jonek
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ słownik wyrazów obcych:

To nie jest kwestia norm słownikowych, tylko zasady wynikające z definicji mostu i wiaduktu. Wpisz w Google "wiadukt" i poczytaj. Niektórym widać łatwiej napisać głupi komentarz na forum niż poszukać w Google odpowiednich informacji. Szerokość rzeki i drogi nie mają tu nic do rzeczy, a jak uważasz że mają to podaj stosowną zasadę.
2015-12-13 21:50:16 Autor: LUBUSKI77
---.dynamic.gprs.plus.pl
I to jest promocja z Görlitz do Wrocławia za zero zł ,można .......tylko wystarczy odezwać się w innym języku i mieć kartę zamiast gotówki i jedziemy za freee.Konduktor powiedział PLISS ŁEJT:-) i sobie poszedł to już jutro trzeba to wypraktykować zapraszamy tanie podróżowanie z KD......WOW
2015-12-14 09:46:15 Autor: ~
---.39.193.87
[Admin: zmoderowano]
2015-12-14 09:55:13 Autor: Libuski77
---.centertel.pl
Koś tu mnie źle zrozumiał , po prostu nie wiedział jak to obcokrajocowi wytłumaczyć i że łzami w oczach poseł usiąść
2015-12-14 22:41:43 Autor: Lubuski77
---.google.com
poszedł się schować i już się nie pokazał . ......[Admin: zmoderowano]
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR