Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Jest nowy przetarg na pociągi dla Kolei Dolnośląskich

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
12-10-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Jest nowy przetarg na pociągi dla Kolei Dolnośląskich
Fot. Łukasz Konop, SM42.pl
Zgodnie z zapowiedzią, Koleje Dolnośląskie ogłosiły nowy przetarg na zakup w sumie jedenastu nowych zespołów trakcyjnych - spalinowych i elektrycznych.

Koleje Dolnośląskie unieważniły niedawno przetarg na dostawę pięciu czteroczłonowych elektrycznych i sześciu spalinowych trójczłonowych zespołów trakcyjnych. Ofertę na dostawę pojazdów złożył wyłącznie Newag, ale znacznie przekroczył kosztorys. 

Przewoźnik zapowiedział nowy przetarg, w którym chciał m. in. wydłużyć terminy dostawy bo uzyskać korzystniejszą cenę. Tak też się stało - nowe ogłoszenie zostało już opublikowane w biuletynie unijnym. Dotyczy dostawy pięciu nowych, czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z możliwością skorzystania z prawa opcji na aż dziesięć kolejnych pojazdów oraz sześciu nowych, trójczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych

Opcja podwaja zamówienie

Szacunkowa wartość zamówienia to 330 mln złotych netto (405,9 mln zł brutto) po wykorzystaniu opcji. Budżet KD na szt-y nie uległ zmianie, opiewa na 110,7 mln zł brutto. Budżet na ezety to 295,2 mln zł brutto (poprzednio 98,4 mln zł brutto za pięć pojazdów); w obu przypadkach jest to więc 19,68 mln zł na jeden pojazd. 

W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji cena jednostkowa elektrycznego zespołu trakcyjnego objętego prawem opcji może zostać zmieniona zgodnie ze zmianami wskaźnika GUS. Zamawiający powiadomi wykonawcę o ewentualnym skorzystaniu z prawa opcji do końca października 2020 roku. Jeśli z niej skorzysta, to zamówione w ramach opcji elektryczne zespoły trakcyjne  muszą być dostarczone w terminie do dnia końca października 2022 roku. 

Prawie dwa lata na dostawę ezetów i ponad trzy na szt-y

W nowym przetargu na dostawę ezetów będzie 21 miesięcy. Jeszcze dłuższy jest okres obowiązywania zamówienia na pojazdy spalinowe - aż 39 miesięcy. Jak dowiedzieliśmy się u przewoźnika, producenci będą potrzebować dużo czasu na opracowanie nowego pojazdu zgodnego z TSI, a pociągi przeznaczone są na linię do Sobótki, której modernizacja potrwa kilka lat.

KD wybiorą dostawców na mocy kryterium ceny (80 proc.) i długości okresu gwarancji (20 proc.). 
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

LTG Cargo kupuje nowe lokomotywy elektryczne za 100 mln euro

Przetargi

Koleje Mazowieckie z wielkim przetargiem. Kupią do 50 ezetów

Tabor i technika

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5