Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Jest konkurs na stanowisko prezesa UTK

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
04-02-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Jest konkurs na stanowisko prezesa UTK
Fot. UTK
Kancelaria premiera prowadzi nabór na stanowisko Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego w związku ze zbliżającym się końcem pięcioletniej kadencji. 

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów jest organem prowadzącym nabór na wyższe stanowiska urzędnicze w państwie. Jednym z nich jest fotel prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Nabór właśnie się kończy - oferty można składać do 7 lutego. Potem nastąpi weryfikacja formalna nadesłanych ofert. weryfikacja kompetencji kierowniczych oraz rozmowa kwalifikacyjna na temat zagadnień z zakresu spraw należących do właściwości Prezesa UTK.

Od kandydatów wymagane jest polskie obywatelstwo, odpowiednie wykształcenie i wiedza, tytuł magistra lub inżyniera i co najmniej 6-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Pożądane jest doświadczenie w kierowaniu złożoną organizacją i znajomość języka angielskiego.

Na stanowisko Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra został powołany 24 listopada 2016 roku w wyniku przeprowadzonego konkursu. Następnie w wyniku nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym ponownie powołany, tym razem na 5 letnią kadencję, 30 marca 2017 roku. Od 2013 roku był wiceprezesem Urzędu Transportu Kolejowego ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego, a od lutego 2016 roku pełnił obowiązki prezesa po odwołaniu Krzysztofa Dyla.

KPRM prowadzi obecnie również nabór na inne ważne stanowiska, w tym Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego (oraz na jego zastępcę), prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, prezesa Krajowej Izby Odwoławczej oraz zastępcy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5