Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Jest już tor na całym odcinku linii 8 z Warszawy do Radomia [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
03-06-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

W błyskawicznym tempie wykonawcy udało się położyć pierwszy z dwóch torów pomiędzy Lesiowem a Radomiem. Tempo, co prawda opóźnionych prac, robi wrażenie.

Wykonawca w Radomiu robi wszystko, aby ruch pociągów był możliwy od 28 czerwca, zgodnie z zapowiedziami PKP PLK. W ostatnich dniach maja położono już cały tor pomiędzy Lesiowem a Radomiem. Oznacza to, że pierwsze pociągi robocze, które rozpoczęły profilowanie toru i jego podbijanie, jeżdżą już po nowym odcinku torów na linii nr 8.

Kończą się zasadnicze prace przy wiaduktach i kładkach nad linią prowadzoną w wykopie. Prace wykończeniowe przy nich nie powinny już przeszkadzać w prowadzeniu ruchu. Teraz najważniejszym zadaniem jest zawieszenie sieci trakcyjnej tak, by z końcem miesiąca, pomimo ograniczeń prędkości, pociągi Kolei Mazowieckich i jeden pociąg PKP Intercity, mogły dojechać z Warszawy do Radomia najkrótszą trasą przez Warkę.

Na razie gotowy ma być tylko jeden z kilku nowych radomskich przystanków – Radom Stara Wola. W mieście tylko na nim, poza Radomiem Głównym, zatrzymają się pociągi jadące od strony Warszawy i Warki. Pozostałe będą kończone w następnych tygodniach (Radom Brzustówka i Radom Gołębiów), podobnie jak obiekty inżynieryjne. Do końca roku ma też powstać drugi tor w Radomiu i sieć trakcyjna nad nim.

Więcej na temat rozkładu jazdy pociągów do Radomia od 28 czerwca piszemy tutaj.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5