Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Jakie prace wykona PLK podczas zamknięcia na linii Zbąszynek – Gorzów?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
06-08-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Jakie prace wykona PLK podczas zamknięcia na linii Zbąszynek – Gorzów?
fot. Google Maps
PKP PLK wprowadziła zamknięcie torowe na linii 367 szlak Zbąszynek – Lutol Suchy. Wydłuża to odcinek, na jakim komunikacja zastępcza zastąpi pociągi Gorzów - Zielona Góra. Jakie prace wykona PKP PLK w tym czasie? 

Jak już informowaliśmy, od 5 do 11 sierpnia wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na kolejnym odcinku połączenia stolic województwa lubuskiego: Zbąszynek – Lutol Suchy. Teraz tylko odcinek Lutol Suchy – Gorzów Wlkp. realizowany będzie pociągiem (autobusem szynowym).

Jak informuje Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK, na odcinku zaplanowane są prace utrzymaniowe – remont przejazdu kolejowo-drogowego w miejscowości Lutol Suchy. Skrzyżowanie zyska nowy tor (wymienione zostaną szyny, podkłady, podsypka) oraz nawierzchnię drogową. - Prace PKP Polskich Linii Kolejowych podniosą poziom bezpieczeństwa oraz zapewnią właściwe utrzymanie trasy, a w efekcie planowe kursowanie pociągów - podkreśla przedstawiciel PLK.

- Jednocześnie, także między 5 a 11 sierpnia, bez dodatkowych zmian w ruchu pociągów, na ok. 13 km odcinku między Zbąszynkiem a Lutolem Suchym, planowane jest szlifowanie szyn. Zwiększy to komfort podróży, zniweluje hałas i wydłuży czas użytkowania torów - podkreśla Radosław Śledziński.

Jak dodaje, roboty zostały ujęte w rozkładzie jazdy, a zakres prac na jednotorowej linii uzgodniony z przewoźnikiem. Informacje o zmianach są dostępne na peronach. - Prace nie wpłyną na ruch drogowy - uzupełnia Śledziński, ponieważ w uzgodnieniu z GDDKiA przy drodze krajowej nr 92 przygotowany został tymczasowy objazd dla samochodów, na którym obowiązuje ruch wahadłowy. 
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5