NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Jak zagospodarować były krakowski Dworzec Główny PKP?

| Jerzy Bukowski 22.10.2014 133

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-10-22 14:22:23 Autor: kibic
---.adsl.inetia.pl
Panie konserwator, żeby tylko nie było tak jak z tzw. szkieletorem! stoi sobie to badziewie przez lata i nic go nie jest w stanie poruszyć...
2014-10-22 14:50:44 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
W *normalnym* kraju projekt zagospodarowania starego dworca byłby znany i zatwierdzony przed rozpoczęciem budowy, lub - najpóźniej - przed oddaniem do użytku, nowego dworca.
2014-10-22 15:48:40 Autor: amigo.ze.szwecji
---.opera-mini.net
Wasiak była na kontrakcie,pomysłu brak.
To zwykły obserwator będzie wiedział ? :-)
2014-10-23 09:48:51 Autor: KRENAU
---.dynamic.mm.pl
WYBURZYĆ!! :P ;)
2014-10-23 10:46:39 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
Wstyd i porażka - dlaczego żaden plan na wykorzystanie budynku nie został ustalony już wcześniej? Przecież od lat wiadomo było, że dworzec zostanie przeniesiony w nowe miejsce i ze starym budynkiem coś trzeba zrobić. Dlaczego nikt się nie zajął tym tematem? Kto odpowiada za taką niegospodarność? Nowi użytkownicy powinni wejść chwilę po przeniesieniu dworca, w każdym cywilizowanym kraju by tak było. Można sobie tylko wyobrazić jakie straty taki budynek przynosi firmie, gdy nie jest użytkowany. Żenada.

Pomysł eleganckiego pasażu ze sklepami chyba nie jest zbyt mądry - 100 metrów obok znajduje się ogromna Galeria Krakowska, po co komu kolejne sklepy. Tak urokliwe miejsce powinno zostać wykorzystane na inne cele, restauracja jest bardzo fajnym pomysłem.
2014-10-23 16:46:55 Autor: boro
---.1.81.110
Bordello zróbcie na dworcu, jak nie wiecie do czego ma służyć dworzec kolejowy. Ludzie 100 lat temu wiedzieli do czego są dworce, a w XXI wieku nie wiedzą, tylko siedzą, i dumają, i myślą, i debatują mędrcy: no co by tu zrobić na dworcu?...albo zoo, bo jeszcze tego nie było, albo chirurgię plastyczną. Służę pomysłami, bo kasy, bufety i poczekalnie są przecież niepotrzebne.
2014-10-23 18:12:24 Autor: stan,
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
dworzec niech zostanie jako dworzec (poczekalnia ) dla osob z pociagow dalekobieznych ,vipow etc. + czytelnia + sala spotkan dla biznesu .
2014-10-24 03:13:20 Autor: kolejTAR
---.42.87.250
A CO szkodziło pozostawic halę głowną z tablicami odjazdów,ze 2 kasy biletowe, jakieś sklepiki z prasą ?! zrobiliscie bunkier pod galerią i zdemolowaliście prawdziwy dworzec!!!
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 09/2022
NUMER 09/2022
Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy, dwujęzyczny numer "Rynku Kolejowego" przygotowany na targi Innotrans 2022. Warto przeczytać rozmowy z prezesami PKP SA, PKP PLK, UTK, Pesy, Siemens Mobility, Kolei Śląskich... oprócz tego piszemy o stanie bezpieczeństwa na kolei w Polsce i Europie, słynnym bilecie za 9 euro w Niemczech i o obiecującym kierunku ekspansji dla polskich firm z branży kolejowej. Zapraszamy do lektury! 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.