Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Ile wagonów sypialnych i kuszetek ma PKP Intercity?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
20-07-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Ile wagonów sypialnych i kuszetek ma PKP Intercity?
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Nie ma tygodnia byśmy nie informowali o kolejnych posunięciach prywatnych spółek i państwowych operatorów zmierzających do odbudowy floty sypialnych wagonów i kuszetek. O plany dotyczącego tego typu taboru i ich wykorzystanie zapytaliśmy PKP Intercity.

Obecnie w kilkunastu pociągach nocnych (także w kilku międzynarodowych) PKP Intercity używa wagonów, w których można wygodnie spędzić noc w pozycji leżącej. Z naszych wyliczeń wynika, że w sezonie letnim do pociągów krajowych i międzynarodowych średniodobowo włączanych jest około 50 takich pojazdów (latem, z uwagi na większą liczbę pociągów sezonowych, zapotrzebowanie na ten specjalistyczny tabor jest większe). Spółka zapewnia jednak, że kuszetek i wagonów sypialnych zdolnych do włączenia do składów ma więcej.

– PKP Intercity obecnie eksploatuje 69 wagonów sypialnych oraz 21 z kuszetkami, co pokrywa zapotrzebowanie w zakresie tego taboru na połączenia nocne obowiązujące w rozkładzie 2021/2022 – napisało biuro prasowe operatora. Przy tym nie ma planów poszerzenia siatki połączeń nocnych, a przynajmniej spółka nie chce o nich na razie informować. Wszystkie wskazane wagony mają być „są gotowe do eksploatacji”. – O wykorzystywaniu wagonów sypialnych i kuszetek w przyszłości będziemy informować na bieżąco – czytamy.

W PKP Intercity udało nam się natomiast potwierdzić informację dotyczącą zmiany zestawienia nocnego IC Karkonosze, które obecnie obsługuje nieprzystosowany do jazdy w porze nocnej ED161 Dart.

– W ramach przygotowywanego rozkładu jazdy 2021/2022 przewidujemy włączenie wagonu sypialnego do pociągu Karkonosze, jednak o konkretnej ofercie będziemy informować bliżej wdrożenia nowego rozkładu jazdy – poinformowało nas biuro prasowe PKP Intercity.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5