Partnerzy serwisu:
Pasażer

IC Szyndzielnia na stałe nie zatrzyma się w Chybiu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
IC Szyndzielnia na stałe nie zatrzyma się w Chybiu
Fot. Michał JannyIC Szyndzielnia w Chybiu
Podczas ostatniego zamknięcia torowego pociąg IC Szyndzielnia relacji Bielsko-Biała Główna -Ustka został odwołany na odcinku z Bielska -Białej do Chybia. Podróżni do stacji Chybie przewożeni byli zastępczą komunikacją autobusową. Mimo to przez czas, kiedy Szyndzielnia zaczynała i kończyła trasę w Chybiu, mogli kupować bilety również z tej miejscowości, co spotkało się z dużym zainteresowaniem podróżnych.

Jak wskazuje Michał Janny mieszkaniec Chybia jeszcze przed przyjazdem komunikacji zastępczej z Bielska-Białej skład Szyndzielni wypełniał się pokaźną grupką podróżnych. Nasz rozmówca dodaje, że były to osoby głównie z okolicznych miejscowości Landeka, Rudzicy oraz Iłownicy, a także Strumienia, który w odróżnieniu od Chybia jest miastem, ale podobnie jak Chybie leży przy linii kolejowej, przez którą przejeżdża Szyndzielnia. Również bez zatrzymania.

– Podróżni, którzy wsiedli w Chybiu, są zmuszeni dojeżdżać na Szyndzielnię do Czechowic-Dziedzic lub Żor. W rekordowym dniu przed przyjazdem ZKA do pociągu w Chybiu wsiadły, aż 63 osoby – dodaje.

Bez postojów w Chybiu i Strumieniu

Zapytaliśmy PKP InterCity czy planuje w przyszłości rozszerzyć postoje pociągu "Szyndzielnia" o Chybie lub Strumień. Jednak jak informuje nas przewoźnik postoje w Chybiu miały jedynie charakter tymczasowy. - Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozach pasażerskich nie przewiduje postojów w Strumieniu i Chybiu - dodaje przedstawiciel przewoźnika.

Podróż PKP IC z Cieszyna tylko z przesiadką

W związku z brakiem postoju w Chybiu niemożliwym jest na tę chwilę skomunikowanie w tej stacji pociągów PKP IC z pociągi Kolei Śląskich do i z Cieszyna. Dlatego zapytaliśmy przewoźnika, czy w przyszłości przewiduje możliwość rozszerzenia siatki połączeń o nadolziański gród.

– Ewentualne uruchomienie połączeń dalekobieżnych obsługujących Cieszyn, zgodnie z planem zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozach pasażerskich, może być jedynie przedmiotem analiz w kolejnych rozkładach jazdy. Do tego czasu pasażerowie planujący dalszą podróż do lub z Cieszyna mogą korzystać z połączeń przesiadkowych (na stacji Czechowice-Dziedzice, lub Katowice – dop. red.) – kończy PKP IC.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5