Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wybory: Lewica o pociągach Bytów-Gdańsk

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-09-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Partia Razem

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wybory: Lewica o pociągach Bytów-Gdańsk
fot. Partia Razem
– Mieszkańcy i mieszkanki Bytowa zasługują na to, by szybko i sprawnie dotrzeć do stolicy województwa – przekonywała na Kaszubach kandydatka Lewicy do Senatu, Anna Górska.

– Mija 30 lat, odkąd w Bytowie zlikwidowano połączenia pasażerskie. To niechlubna rocznica – mówiła kandydatka do Senatu. ​Jak przekonuje, samorząd ​jest zmotywowany, żeby je przywrócić.

– Urząd Miasta przejął w użytkowanie linię kolejową do Kościerzyny, żeby zapewnić przejazdy pociągów towarowych dostarczających produkty i paliwa do okolicznych fabryk – wyjaśnia. – Miasto Bytów ponosi koszty utrzymania tych przewozów i bieżących napraw torów. Dowodem na to jak bardzo bytowianki i bytowianie chcą pociągu, jak zdeterminowane są władze miasta jest m.in. przepiękny, wyremontowany nakładem prawie 20 milionów złotych dworzec. Kolejne prawie 4 miliony przeznaczono na kompletną dokumentację modernizacji linii, która połączyłaby w końcu Bytów ze stolicą województwa. Po przebudowie zgodnie z opracowaną dokumentacją, pociąg mógłby pokonywać trasę do Kościerzyny z prędkością do 120 km/h i w niecałe 40 minut, co jest realną alternatywą dla podróży samochodem do Kościerzyny, ale i dalej do Gdańska! - przekonywała Górska. – Plany te popiera samorząd województwa, który dołożył się do powstania dokumentacji naprawy linii.

Niestety, jak uważa Górska, na drodze do lepszej komunikacji Bytowa z Trójmiastem stoi rząd i spółka PKP PLK. – Panowie nie zauważyli, że od 25 lat stolicą województwa jest Gdańsk, a nie Słupsk i uparcie dążą do rewitalizacji linii z Bytowa w kierunku Słupska, wbrew woli mieszkanek i mieszkańców, wbrew woli samorządowców, ale za to zgodnie z wyborczymi destynacjami pana Müllera. Ostatnia propozycja jaka padła z ich strony, to remont i uruchomienie pociągu o prędkości do 60 km/h, którym nikt nie będzie chciał jeździć, ale będzie to inwestycja na pokaz, a i tak samorządy musiałyby do niej dopłacić - wylicza.

– To nie wodzenie palcami po starych mapach panów z Warszawy powinno decydować o tym, gdzie będą jeździły pociągi, ale realne oczekiwania mieszkanek i mieszkańców regionu. Bytowianki i bytowianie chcą jeździć szybko i sprawnie pociągiem do Gdańska i im się to po prostu należy – mówiła Górska. – Będę ich oczekiwania reprezentowała w Senacie i zrobię wszystko, żeby za 4 lata móc powiedzieć, że się udało – podsumowała.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij