Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

SOK wzięła udział w akcji Railpol przy granicy z Niemcami

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
25-11-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
SOK wzięła udział w akcji Railpol przy granicy z Niemcami
Wczoraj (24 listopada) w pobliżu mostu kolejowego na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 13 osób, obywateli Iraku i Iranu, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Funkcjonariusze prowadzili wspólne działania w ramach międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD” zorganizowanej przez Railpol - czytamy w komunikacie.

Jak informuje Straż Ochrony Kolei, została ona kolejny raz zaproszona do udziału w organizowanej w dniach 24 – 25.11.2021 r. przez organizację Railpol międzynarodowej akcji „24 BLUE RAD”. Do udziału w działaniach na prośbę Komendy Głównej SOK włączyli się funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej. Akcja prowadzona jest na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej.

W dniu 24 listopada 2021 r. około godziny 9.40 podczas realizowanego w ramach akcji wspólnego patrolu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK we Wrocławiu oraz Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, w okolicy mostu kolejowego na szlaku Węgliniec – Bielawa Dolna zauważyli kilkanaście osób, które przemieszczały się po przylegającej do szlaku kolejowego drodze gruntowej. Na widok funkcjonariuszy zauważone osoby zaczęły uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi ujęli 13. uciekinierów, w tym jedną kobietę.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że ujęte osoby są obywatelami Iranu i Iraku, a na terytorium RP przebywają nielegalnie. Na miejsce wezwane zostały dodatkowe siły Straży Granicznej i Policji. Uciekinierzy zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie - informuje SOK.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5