Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Fundacja Grupy PKP: Wsparcie dla ratowników walczących z koronawirusem

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
27-11-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Do warszawskich i podwarszawskich stacji pogotowia ratunkowego i szpitali dotarły transporty wody źródlanej, gotowych posiłków i słodyczy. Pomoc dla ratowników medycznych zorganizowały w ubiegłym tygodniu Fundacja Grupy PKP, Caritas Polska, Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK oraz Centrum Okopowa - informuje Fundacja Grupy PKP.

Blisko 26 tys. litrów wody przekazała Fundacja Grupy PKP, w ramach kampanii Caritas Polska #WdzięczniMedykom. Woda Żywiec Zdrój została dostarczona do stacji pogotowia, m.in. w Ząbkach, Radzyminie, Piasecznie, Pruszkowie, Otrębusach, Raszynie, Babicach, Błoniu, Grodzisku Mazowieckim, Żyrardowie, Otwocku i Międzylesiu. Współpracujący w ramach pomocy dla medyków partnerzy dowieźli wodę wraz z innymi darami także do szpitali w Warszawie, m.in. przy ul. Banacha, Żwirki i Wigury, Niekłańskiej, na Solcu oraz do szpitali Wolskiego i Bielańskiego.

– Nieustannie wspieramy pracowników służb medycznych, którzy od wielu miesięcy są na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Cieszymy się, że i tym razem, dzięki współpracy z Fundacją Grupy PKP, możemy przekazać im nasze produkty. Mamy nadzieję, że te proste gesty przyczynią się do tego, że w swojej codziennej pracy nie będą musieli martwić się o tak podstawowe potrzeby, jak właściwe nawodnienie – swoje i swoich pacjentów – mówi Edyta Krysiuk-Kowalczyk, Dyrektor ds. Jakości  i Zrównoważonego Rozwoju w Żywiec Zdrój.

Łącznie do ratowników i medyków z pogotowia i SOR-ów trafiło 37 palet wody oraz posiłków i słodyczy. – Cieszy nas ta współpraca, bo razem możemy więcej, a cel jest wspólny: zapewnić wsparcie tym, którzy ratują ludzkie życie, pracując – zwłaszcza teraz, podczas pandemii – w wyjątkowo trudnych warunkach – podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

– Fundacja Grupy PKP prowadzi z zaangażowaniem działania na rzecz walki ze skutkami epidemii Covid-19. Jednym z działań jest pomoc służbie medycznej w przekazaniu niezbędnych materiałów pierwszej potrzeby oraz sprzętu do wykonywania testów na obecność koronawirusa. Do tej pory przekazaliśmy ponad 5 milionów złotych na walkę ze skutkami pandemii. – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji Grupy PKP do szpitali został zakupiony niezbędny sprzęt do przeprowadzenia badań na obecność koronawirusa. Wsparcie uzyskały także inne placówki. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie zakupiła aparaturę umożliwiającą wykrycie obecności wirusa SARS-CoV-2 w materiale klinicznym. Specjaliści z Narodowego Instytutu Leków dzięki dofinansowaniu Fundacji i spółek kolejowych z Grupy PKP mogli zakupić odczynniki i inne środki, żeby uruchomić badania laboratoryjne w kierunku COVID-19. Oprócz pomocy finansowej dla placówek medycznych Fundacja Grupy PKP prowadzi również działania wspierające. Polegają one m.in. na pomocy osobom przebywającym w kwarantannie, udostępnianiu maseczek pracownikom branży kolejowej oraz zbiórce komputerów, niezbędnych do e-learningu, dla dzieci z rodzin potrzebujących takiego wsparcia - informuje Fundacja Grupy PKP.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5