Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Ezety intercity miesiącami czekają na naprawę

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
03-09-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Ezety intercity miesiącami czekają na naprawę
Fot. Adam KilianDart stoi na bocznicy Pesy od 14 miesięcy
PKP Intercity rozważa skorzystanie z opcji na zwiększenie zakresu modernizacji wagonów w FPS Cegielski z 60 do 90 sztuk. Kontrakty taborowe są realizowane w terminie, ale przewoźnik boryka się z długotrwałym odstawieniem uszkodzonego taboru. Rekordziści czekają na decyzję IC kilkanaście miesięcy.

Jak informuje prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, kontrakty taborowe są realizowane przez wykonawców w terminie. Spółka zastanawia się nad skorzystaniem z prawa opcji w zawartej w listopadzie umowie na modernizację 60 wagonów przez FPS Cegielski.

Pendolino z Ozimka dalej czeka na naprawę

Spółka boryka się z długim procesem kierowania składów do naprawy. Jak poinformował członek zarządu Jarosław Oniszczuk, wkrótce ma zostać podpisana umowa na wysyłkę do naprawy we Włoszech składu Pendolino, który uległ poważnemu wpadkowi w Ozimku w kwietniu ubiegłego roku. Kończy się za to naprawa składu uszkodzonego w Modlinie. PKP Intercity ma nadzieję, że koszt naprawy zamknie się w kwocie miliona euro, zatem zostanie ona pokryta z ubezpieczenia komunikacyjnego kierowcy.

Jak informuje Oniszczuk, z naprawy wróciła pierwsza z odstawionych z powodu problemów z silnikami lokomotyw Gama. To opóźnienie – producent zakładał, że problemy rozwiąże jeszcze w sierpniu.

Kilkanaście miesięcy na torach odstawczych

W Pesie na długotrwałych naprawach znajdują się jeszcze dwa Darty. Pierwszy pojazd został wycofany z eksploatacji w kwietniu zeszłego roku – aż 14 miesięcy temu – w wyniku uszkodzenia, do którego doszło po najechaniu na ubytek w szynie. Jak informuje rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska, w dalszym ciągu prowadzone jest postępowanie weryfikacyjne w zakresie ustalenia ostatecznego zakresu naprawy.

Drugi pojazd z końcem czerwca zeszłego roku uległ kolizji z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym przed stacją Łódź Widzew. – Zakończenie naprawy i przywrócenie pojazdu do eksploatacji powinno nastąpić do końca III kwartału tego roku – informuje rzeczniczka.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5