Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

České dráhy jeszcze poniżej przewozów sprzed pandemii. Rośnie konkurencja

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
11-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
České dráhy jeszcze poniżej przewozów sprzed pandemii. Rośnie konkurencja
fot. MS, Rynek Kolejowy
Česke drahy powoli wracają do poziomu przewozów sprzed pandemii. Przez 3 ostanie lata przewoźnik stracił jednak na rzecz operatorów prywatnych kilka tras regionalnych, co odbiło się na wynikach.

Jak podaje portal zdopravy, Koleje Czeskie przewiozły na wszystkich swoich trasach w 2022 roku 157 mln pasażerów. W 2019 było ich 182 mln. Inaczej niż np. PKP Intercity czeski operator działa nie tylko w przewozach dalekobieżnych, ale także obsługuje większość linii regionalnych w kraju.

W stosunku do roku 2021 liczba pasażerów u przewoźnika wzrosła o 30%, a praca przewozowa aż o 43% (w 2022 było to 7,7 mld pasażerokilometrów). Średnio odległość na którą podróżowali Czesi z CD wzrosła do 49 kilometrów. Przewoźnik zauważa pewną zależność. Mianowicie tam gdzie pojawiły się nowe pojazdy, rosła liczba pasażerów. Mowa tu zwłaszcza o znakomitych wagonach Viaggio, które wprowadzono na trasy z Pragi na zachód kraju.

– Tam, gdzie w ciągu ostatnich dwóch lat uruchomiliśmy nowoczesne pociągi lub gdzie czas podróży został znacznie skrócony, pasażerowie szybciej wracają do pociągów. Jesteśmy już na poziomie wydajności sprzed pandemii na takich liniach. Przykładem jest Zapadni Express z Pragi do Pilzna i Chebu, gdzie zaczęły kursować komfortowe pociągi InterJet – mówi Michal Krapinec, prezes Kolei Czeskich.

– Pasażerowie wracają do nas we wszystkich segmentach przewozów, na liniach regionalnych, w przewozach dalekobieżnych oraz na trasach międzynarodowych. Porównując tą sytuację z rokiem 2019, musimy wziąć pod uwagę zmiany przewoźników na niektórych liniach czy rozwój zintegrowanych systemów transportowych – dodał prezes Kolei Czeskich.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5