Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Dziesiąty pociąg skierowany na niewłaściwy tor w Warszawie [stanowisko PLK]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
07-08-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Dziesiąty pociąg skierowany na niewłaściwy tor w Warszawie [stanowisko PLK]
Fot. Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0
Dziś (7 sierpnia) doszło do dziesiątego już w ostatnim półroczu skierowania pociągu pasażerskiego na niewłaściwy tor w Warszawie. 

Pisaliśmy w ubiegłym tygiodniu, że nasz Czytelnik był świadkiem skierowania pociągu Kolei Mazowieckich na niewłaściwy tor na stacji Warszawa Gdańska. Zdarzenie, potwierdzone później przez PKP PLK, było dziewiątym tego typu przypadkiem w Warszawskim Węźle Kolejowym od marca. 

Dzisiaj (7 sierpnia) z dwóch niezależnych źródeł otrzymaliśmy informację, że przed godziną 9 rano na linii nr 9 na stacji Warszawa Praga Towarowa niewłaściwie skierowano pociąg PKP IC nr 1201 relacji Łódź Fabryczna - Lublin na tor linii 545 zamiast na linię nr 502 w kierunku stacji Warszawa Wschodnia Towarowa. Czekamy na potwierdzenie tej informacji przez PKP PLK.

Na potwierdzenie czekają również nasze informacje o kolejnych tego typu zdarzeniach, do których miało dojść w miniony weekend we Wrocławiu Mikołajowie oraz na węźle poznańskim. 

Mimo wielokrotnego powtórzenia tych zdarzeń, PKP PLK podkreśla że w żadnym nie doszło do zagrożenia bezpieczeństwa - choć każde z nich skutkuje koniecznością powołania komisji i dużymi opóźnieniami pociągów. Urząd Transportu Kolejowego wszczął w tym roku trzy kontrole, w ramach których stwierdził szereg nieprawidłowości po stronie PKP PLK

Aktualizacja: Stanowisko PKP PLK

Komisja ustali przyczyny wydarzenia związanego z przyjęciem pociągu na inny tor niezgodny z rozkładem jazdy, do którego doszło około godziny 8:50 na stacji Warszawa Praga. Nie było zagrożenia dla podróżnych. Za zgodą komisji, pociąg IC relacji Łódź Fabryczna - Lublin Główny został skierowany na tor zgodny z rozkładem jazdy i o godzinie 09:23 ruszył w dalszą trasę. Przywrócona została rozkładowa jazda pociągów. Informację o zmianach w kursowaniu pociągów są przekazywane na stacjach i przystankach oraz na portalu pasażera.

Komisje pracują również nad ustaleniem wydarzeń, do których doszło w ostatnich dniach we Wrocławiu i Poznaniu. 6 sierpnia o godz. 16:13. pociąg relacji Wrocław Główny - Słupsk został skierowany na tor niezgodny z rozkładem jazdy w stronę stacji Wrocław Nadoodrze, zamiast na linię 271 w kierunku stacji Wrocław Popowice. 4 sierpnia na stacji Poznań Wschód o godz. 19.15 pociąg relacji Wrocław Główny - Olsztyn Główny został skierowany na tor niezgodny z rozkładem jazdy i po jego przestawieniu kontynuował jazdę
- poinformował Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK. 


Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5