Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Dwa pociągi PKP Intercity na jednym torze

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
27-06-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Dwa pociągi PKP Intercity na jednym torze
Fot. Czytelnik
Dwa pociągi PKP Intercity znalazły się na jednym torze. Szczęśliwie udało się je zatrzymać i do tragedii nie doszło.

W niedzielę wieczorem doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem dwóch pociągów PKP Intercity. Pociągi udało się zatrzymać, zanim doszło do zderzenia.

Jak poinformowało nas biuro prasowe PKP Intercity, do sytuacji doszło na stacji Zabierzów, na zachód od Krakowa, na magistrali łączącej to miasto z Katowicami.

"W bezpiecznej odległości"


– W niedzielę o godzinie 19:50 na stacji Zabierzów maszynista pociągu relacji Wrocław Główny – Kraków Główny nie zatrzymał się przed semaforem wskazującym sygnał "stój". Po przejechaniu zatrzymał skład, a dyżurna ruchu zatrzymała pociąg relacji Przemyśl Główny – Wrocław Główny, który jechał z naprzeciwka – poinformowała nas Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity. Pociąg do Wrocławia prowadzony był lokomotywą Griffin, skład do Krakowa to ED74.

Jak dodaje, „pociągi zostały zatrzymane w bezpiecznej odległości”. Według naszej wiedzy stanęły od siebie w odległości zaledwie 100 metrów. Na miejscu zdarzenia wczoraj pracowała specjalna komisja kolejowa. Ruch pociągów przywrócono na stacji o godzinie 21.40. Skutkowało to opóźnieniami pociągów w całej południowej i zachodniej Polsce.

Podobne stanowisko przesłała nam PKP PLK: – Komisja ustali okoliczności zdarzenia do którego doszło wczoraj (niedziela, 26.06.) na stacji w Zabierzowie. Maszynista pociągu relacji Wrocław – Kraków pominął semafor wskazujący sygnał „stój” i zatrzymał się za nim. Dyżurna ruchu na stacji widząc całą sytuacje zatrzymała jadący z naprzeciwka skład relacji Przemyśl – Wrocław. Pociągi zatrzymane zostały w bezpiecznej odległości. O godzinie 21:40 wznowiono ruch pociągów przez stację - podał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie

Przypomnijmy, że przed tygodniem doszło do zderzenia pociągu Polregio i pociągu sieciowego pod Szczecinem. Z kolei 14 czerwca pociąg IC 5129 Rejewski został skierowany na zamknięty tor nr 1 w stacji Kowalewo Pomorskie. Zdaniem PKP Intercity i PKP PLK na torze nie znajdował się wówczas żaden inny pojazd. Jednak Rafał Wąsowicz, prezes Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego, który jechał tym pociągiem twierdzi, że było inaczej, a zamknięty tor na który wjechał IC Rejewski był zajęty przez skład PPM-T z kruszywem oraz podbijarki.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5