Partnerzy serwisu:
Pasażer

Do Sandomierza jest jeden pociąg. To się zmieni

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-05-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Do Sandomierza jest jeden pociąg. To się zmieni
Fot. Szater
Przewozy Regionalne i województwo świętokrzyskie zapowiedziały utworzenie nowego połączenia kolejowego Kielc z Sandomierzem na okres wakacyjny. Dziś do stacji można dojechać jednym pociągiem dziennie.

Stacja Sandomierz, wyremontowana po powodzi z 2010 roku. Przez cały rozkład jazdy 2013/2014 zatrzymał się tu w sumie się jeden pociąg pasażerski - MusicRegio "Stalowy Pęcherz" na przystanek Woodstock. "Wyremontowana stacja dla jednego pociągu rocznie" stała się obiektem kpin internautów.

Teraz jest trochę lepiej - zatrzymuje się tu pociąg TLK Bruckner do Warszawy i TLK Banach do Przemyśla. Władze województwa świętokrzyskiego już od dwóch lat zastanawiały się jednak nad uruchomieniem połączeń regionalnych do tej stacji, co poprawiłoby dostępność komunikacyjną miasta. To się wreszcie uda.

Powrót pociągów regionalnych. Na razie w wakacyjne weekendy

Podczas konferencji prasowej towarzyszącej odebraniu nowego pociągu Acatus Plus, marszałek Maćkowiak i dyrektor świętokrzyskiego oddziału Przewozów Regionalnych Robert Zaborski przedstawili zamiar utworzenia nowego połączenia kolejowego Kielc z Sandomierzem na okres wakacyjny.  W weekendy kursować mają komfortowe składy, które mają dać możliwość obejrzenia największych atrakcji turystycznych północy regionu.

- Naszym celem jest promocja - nie tylko Sandomierza, ale również podróży pociągami - wyjaśnił Jan Maćkowiak. Szczegóły tego projektu mają zostać przedstawione podczas specjalnej konferencji prasowej. Według lokalnej prasy, godziny odjazdów nie zostały jeszcze ustalone ale jest szansa, że kursy zostaną utrzymane po wakacjach.

Przez Skarżysko-Kamienną i Wąchock

Według rozkładu jazdy dla stacji Sandomierz, połączenie zostanie uruchomione w ostatni weekend czerwca. Do końca sierpnia pociągi do Sandomierza mają odjeżdżać z Kielc o 7:05 i dotrzeć do końcowej stacji o 9:29 przez Zagnańsk, Suchedniów, Skarżysko-Kamienna, Wąchock, Starachowice, Starachowice Wschodnie, Brody Iłżeckie, Kunów, Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów i Dwikozy.

Rozkład jazdy zakłada, że w drogę powrotną pociągi udadzą się o 16:56, by dotrzeć do Kielc o 18:59. Pociągi oprócz weekendów mają też założone kursy 15 sierpnia.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5