Partnerzy serwisu:
Pasażer

Deutschlandticket na całe Niemcy wciąż będzie kosztować 49 euro

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
23-01-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Deutschlandticket na całe Niemcy wciąż będzie kosztować 49 euro
fot. M. SzymajdaDworzec kolejowy Hamburg HBF
Bilet Deutschlandticket, umożliwiający podróż kolejami i autobusami regionalnymi a także transportem miejskim w całych Niemczech, pozostanie w ofercie przez cały 2024 rok, a jego cena wciąż będzie atrakcyjna.

Cena biletu Deutschlandticket nie zmieni się przynajmniej do końca roku 2024. Taka decyzja zapadła 22 stycznia na telekonferencji ministrów transportu niemieckich krajów związkowych. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, połowa jego kosztów, 1,5 mld euro, również w tym roku pokryta będzie ze środków federalnych. Dodatkowo wykorzystane do tego celu zostaną fundusze z poprzedniego roku.

Wspomniany bilet został wprowadzony w maju 2023 roku. Zastąpił cieszący się olbrzymim zainteresowaniem bilet za 9 euro, który był dostępny w Niemczech w okresie letnim 2022 roku.

Bilet za 49 euro dostępny jest tylko cyfrowo (potrzebna jest rejestracja, ale osoby zameldowane poza Niemcami także mogą z niego korzystać), w abonamencie (z którego można zrezygnować do 10 dnia wcześniejszego miesiąca). Bilet umożliwia korzystanie ze wszystkich lokalnych środków transportu, metra, komunikacji miejskiej, kolei miejskiej (S Bahn), kolei regionalnych wszystkich przewoźników na terenie całego kraju. Działa też w pociągach przyspieszonych RE, które często pokonują niemałe odległości. Obowiązuje on również do granicznych stacji niemieckiego obszaru taryfowego, czyli np. do stacji Basel Badischer Bahnhof (Szwajcaria) czy Salzburg i Kufstein (Austria).

Jak podaje stowarzyszenie niemieckich przewoźników VDV, średnio miesięcznie korzysta z niego około 10 mln osób.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5