Partnerzy serwisu:
Pasażer

Decyzja ws. pociągu Przemyśl – Kijów w tym tygodniu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-12-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Decyzja ws. pociągu Przemyśl – Kijów w tym tygodniu
fot. Чуваев Николай, lic. CC BY-SA 3.0.Ukraiński skład Hyundai
Wciąż nie jest pewne, czy ukraińskie jednostki Hyundai lub Tarpan dotrą do Przemyśla jeszcze w tym roku. Choć UZ zapowiadają start nowego połączenia Intercity na 23 grudnia, informacji tych na razie nie potwierdza PKP Intercity. W tym tygodniu ma się odbyć spotkanie przewoźników, które pozwoli wypracować szczegóły oferty.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, według informacji prasy ukraińskiej, zapowiadane połączenie Intercity z Kijowa do Przemyśla przez Lwów miałoby wystartować 23 grudnia. Termin ten powtórzył w weekend na swojej oficjalnej stronie na portalu Facebook Wojciech Balczun, prezes Kolei Ukraińskich (Ukrzaliznycia, UZ). – Pociąg będzie kursował codziennie, przez cały rok – czytamy w zapowiedzi jego uruchomienia.

Prezent na Boże Narodzenie wciąż niepotwierdzony

Przewoźnikiem po stronie polskiej miałoby być PKP Intercity. To jednak na razie nie potwierdza ustaleń z ukraińskimi partnerami. – O szczegółach tego połączenia będziemy mogli mówić po spotkaniu stron – powiedział nam dziś Cezary Nowak, rzecznik prasowy przewoźnika. – Odbędzie się ono w tym tygodniu – zapowiada.

Według słów Wojciecha Balczuna uruchomienie kursu jest już jednak pewne. – Obecnie nasi specjaliści wspólnie z polskimi kończą prace przygotowawcze na temat ceny biletu. Na razie dogadujemy się o udzielenie obniżek, żeby zapewnić konkurencyjność w stosunku do transportu samochodowego – wskazuje prezes UZ. Dodaje, że po zakończeniu tych rozmów przewoźnik rozpocznie przedsprzedaż biletów. – Będzie to dobry prezent dla naszych i polskich pasażerów na Boże Narodzenie – ocenił.

Czas przejazdu godny Intercity+

Przypomnijmy, że według zeszłotygodniowych zapowiedzi cena biletu Lwów – Przemyśl miałaby nie przekraczać 5 euro. Atrakcyjny miałby być także czas przejazdu. – Ze stolicy [Ukrainy] pociąg będzie wyjeżdżał rano około 7:00 i za 6,5 godziny będzie przyjeżdżał do Polski. Prawie od razu będzie wyruszał w drogę powrotną – czytamy w krótkim komunikacie Wojciecha Balczuna. Na skrócenie czasu podróży wpływ miałoby mieć prowadzenie kontroli granicznej w czasie jazdy.

Choć prawdopodobnie łatwiej będzie dostać się z Polski do Lwowa czy Kijowa, ostatnie decyzje UZ utrudniły dojazd do innych miast zachodniej Ukrainy. Przewoźnik zlikwidował bowiem wszystkie postoje pośrednie pociągu Warszawa – Kijów. Być może w przyszłości śladowy dziś ruch kolejowy na polsko-ukraińskim pograniczu będzie intensywniejszy. Rozważane jest bowiem odtworzenie kolejowego przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5